مشاور رئیس سازمان بورس از آمادگی بورس کالای ایران برای راه‌اندازی پلتفرم مشترک با بورس این کشور خبر داد و افزود: پلتفرم مشترک ایران و هند نیز آماده بهره‌برداری است.

ایجاد پلتفرم مشترک بورس کالای ایران و سوریه

به گزارش کارآفرین نیوز، بهادر بیژنی با اشاره به اینکه بورس کالای ایران یکی از بین‌المللی‌ترین بورس‌های کشور است، از نگاه ویژه‌ این بورس به کشور سوریه سخن گفت و افزود: پیش از این، مرکز فعالیت های بازار سرمایه ایران در سوریه از طریق راه اندازی دفتر بورس کالای ایران در دمشق ایجاد شده بود.

مشاور رئیس سازمان بورس درباره همکاری های مشترک بازارهای مالی ایران و سوریه، بیان داشت: پیشنهادیی از طریق بورس کالا به بازار سرمایه سوریه ارائه شده و در صورتی که طرف سوری نظر نهایی خود را اعلام کند، همکاری ها وارد فاز جدید خواهد شد.

بیژنی تاکید کرد: بورس کالای ایران، آمادگی کامل برای تاسیس بورس کالا در سوریه و همچنین تشکیل پلتفرم مشترک معاملاتی با این کشور را دارد. این آمادگی به طور رسمی از طریق دفتر مشترکی که در بالا به آن اشاره شد، به بازار مالی سوریه اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه بورس کالای ایران در این زمینه از تجربه خود در ایجاد پلتفرم مشترک با بورس کالا هند استفاده می کند، ادامه داد: این پلتفرم نیز آماده بهره‌برداری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =