کارایی هوش مصنوعی در ارائه خدمات نوین در بسیاری بخش‌ها از جمله حمل و نقل، رویه‌های اداری، تشخیص بیماری‌ها و ...باعث تدوین برنامه‌هایی از سوی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور برای استفاده بیشتر از فناوری هوش مصنوعی در امور شده است.

خدمات اداری را با هوش مصنوعی دریافت کنید

به گزارش کارآفرین نیوز، هوش مصنوعی یا هوش ماشین ها در مقابل هوش انسان ها بروز می کند و از این طریق می تواند کنش هایی را با محیط داشته باشد.

انسان ها سال هاست از ابزارهای ماشینی برای بهبود کیفیت زندگی خود و همچنین انجام کارها بهره می برند.

طی سال های اخیر، استفاده از ماشین های هوشمند ساخت بشر به سرعت رو به افزایش است و از این طریق امور فراوانی از پزشکی تا ساخت و ... از طریق ماشین ها و هوش مصنوعی قابل هدایت و انجام است.

در واقع خدمات نوین هوش مصنوعی سبب می‌شود تا رویه‌های مرسوم سنتی، جای خود را به فرآیندهای خودکار بدهند.

راهبردها و سیاست‌های ملی هوش مصنوعی، چگونگی برنامه‌ریزی کشورها برای سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی برای ایجاد یا استفاده از مزایای مقایسه‌ای خود را بیان می‌کنند.

آنها همچنین کسب‌ و کارها را تشویق می‌کنند تا راه‌حل‌هایی را برای رشد و رفاه هرچه‌ بیشتر مردم توسعه داده و از آنها حمایت کنند.

کشورها تمایل دارند تعدادی از بخش‌های اقتصادی، از جمله تحرک و بهداشت را در اولویت خود قرار دهند.

هوش مصنوعی

افزایش کارایی حمل‌ و نقل عمومی

در بخش تحرک، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی می‌توانند به دولت‌ها در بهبود ایمنی جاده‌ها، افزایش کارایی حمل‌ و نقل عمومی، مدیریت ترافیک و کاهش انتشار کربن کمک کنند.

تشخیص زودهنگام بیماری

در مراقبت‌های بهداشتی، هوش مصنوعی می‌تواند به دولت‌ها کمک کند تا آخرین دستیابی‌ها را برای کمک به تشخیص زودهنگام یا از راه دور بهداشت انجام دهند.

هوش مصنوعی و تکنیک‌های مبتنی بر آن همچنین می‌توانند در ارائه خدمات پیشگیرانه، بهینه‌سازی تصمیم‌گیری بالینی و کشف روش‌های درمانی و دارویی جدید کمک کنند.

هوش مصنوعی

افزایش کارایی رویه‌های اداری

هوش مصنوعی تضمین می‌کند که خدمات دولتی، هوشمندانه‌تر، چابک‌تر، کارآمدتر و کاربرپسندتر شود. به‌ عنوان‌ مثال، هوش مصنوعی می‌تواند در ارائه خدمات شخصی به شهروندان کمک کند.

همچنین می‌تواند با خودکارسازی کارهای فیزیکی و دیجیتالی، کارایی و کیفیت رویه‌های اداری را افزایش دهد. علاوه بر این، می‌تواند تصمیمات را از طریق پیش‌بینی‌های بهتر مبتنی بر الگوهای حجم زیادی از داده‌ها بهبود بخشد.

تمام این کاربردهای مهم سبب شده تا ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، برنامه‌های مدونی را برای به کارگیری ظرفیت‌های بیشتر و توسعه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی فراهم آورد. مجموعه اقداماتی که سبب شده تا ایران در زمره کشورهای پیشرو استفاده از توسعه این فناوری نوین قرار بگیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =