غول‌های جهانی فناوری و خودروسازی همچنان با کمبودهای موجود در زنجیره‌های تامین مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند.

کمبود ریزتراشه در غول‌های خودروسازی جهان

به گزارش کارآفرین نیوز، شاید چندی دیگر، هیچکس در جستجوی یافتن دلیل اختلالات زنجیره تامین نباشد. اندک اندک همگان به دنبال تامین نیازهای کسب و کار خود هستند و چندان، کاری به دلیل وقوع اختلال یا کمبود ندارند.

صنایعی که در فرایند تولید محصول نهایی، از ریزتراشه ها استفاده می کنند، همچنان با اثرات سوء ناشی از تداوم اختلالات زنجیره تامین در جهان دست به گریبان هستند.

خودروی برقی

صنایع خودروسازی

کمبود ریزتراشه ها بسیاری از خودروسازان را در سال ۲۰۲۱ با چالش های جدی مواجه ساخت.

بسیاری از خودروسازان برای یافتن قطعات سیلیکونی که برای کروز کنترل و سنسورهای پارک خودرو نیاز دارند با مشکلات عدیده ای مواجه شدند و این روند همچنان ادامه دارد.

اُلا کالانیوس؛ مدیر اجرایی شرکت دایملر روز گذشته اعلام کرد: کمبود مداوم در زنجیره تامین به ویژه نیمه رساناها یکی از سه چالش اصلی فعلی در محیط جاری کسب و کار جهانی است.

وی افزود: چین به عنوان بزرگترین بازار دایملر، مقررات قرنطینه ای جدیدی اعمال کرده است که می تواند برای زنجیره جهانی تامین، خطرساز باشد.

جیم روان؛ مدیراجرایی خودروسازی ولوو نیز روز گذشته اعلام کرد: ذخیره یکی از چیپ سِت های موردنیاز برای تولید خودروهای ولوو، به سطح نگران کننده رسیده است.

در تحقیقی که ماه گذشته در بازار تامین نیمه رساناها در منطقه یورو انجام شد، کالام پیکرینگ و بسیاری از تحلیلگران بازار، از کمبود نیمه رساناها برای تولید خودروهای پیش فروش شده خبر دادند.

اپل

غول های فناوری

تیم کوک؛ مدیراجرایی اپل روز گذشته از عدم مصونیت این شرکت در برابر چالش های زنجیره تامین سخن گفت.

وی تاکید کرد: در سه ماهه اخیر، فشار بسیار زیادی را متحمل شدیم و به نظر می رسد با تداوم قرنطینه ها، سه ماه جاری نیز فشارهای مضاعفی را شاهد خواهیم بود.

اپل با انتشار گزارش درآمدی خود، از کاهش ۴ تا ۸ میلیارد دلاری فروش خبر داد که در پی انتشار این خبر، سهام این شرکت، روز جمعه گذشته با ۳.۷ درصد کاهش بسته شد.

پکا لاندمارک؛ مدیراجرایی نوکیا نیز تاکید کرد: رشد شرکت در سه ماهه گذشته می توانست بهتر از این باشد، اما کمبودهای زنجیره تامین همچنان خودنمایی می کند. گرچه شرایط کمی پایدار شده، اما چالش های بسیار بزرگی بر سر راه است.

لاندمارک با اشاره به آغاز دور جدید قرنطینه ها در چین می گوید: قرنطینه ها در چین، به عدم امنیت موجود دامن می زند.

به نظر می رسد شرکت های بزرگ، دست از کشف علت پیدایش اختلال در زنجیره های تامین دست برداشته اند و به دنبال یافتن راه حل ها یا مبادی جایگزین برای پوشش کمبودها هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =