مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها از اختصاص بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال از منابع نقدی این سازمان برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی خبر داد.

 ۳۲هزار میلیارد ریال از منابع هدفمندی به طرح‌های عمرانی تخصیص یافت

به گزارش کارآفرین نیوز از سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها، امید حاجتی با اشاره به شعار سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» گفت: سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها، منابع مورد نیاز ۳۲ طرح و پروژه مهم در سراسر کشور را با اعتباری بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال به حساب دستگاه‌های اجرایی ذیربط واریز کرد.

وی ادامه داد: با طرح‌هایی که از این طریق در نیمه اول امسال در بخش‌های مختلف ریلی و جاده‌ای، فرودگاهی، شبکه آبیاری و زهکشی، آب رسانی، تاسیسات و شبکه فاضلاب شهری، احداث و تکمیل پروژه‌های بیمارستانی، احداث و تکمیل فضاهای ورزشی، احداث و تکمیل مجتمع‌های فرهنگی و هنری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند شاهد تسریع در امر خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم باشیم.

حدود ۱۰ سال از شروع اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها می‌گذرد، طرحی که قرار بود از منابع ناشی از حذف یارانه انرژی در سه بخش کمک به افراد و خانواده‌های آسیب دیده و ایجاد رفاه اجتماعی، تولید و البته کمک به هزینه‌ها و پروژه‌های عمرانی، هزینه شود.  
از سال ۱۳۸۹ که قانون هدفمندی یارانه‌ها به اجرا درآمد تاکنون معمولا هر ماه دولت حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان بابت یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی پرداخت کرده که در سال به ۴۲ هزار میلیارد تومان می رسد، بخشی نیز صرف کمک به طرح های عمرانی می شود که البته به دلیل اهمیت پرداخت یارانه نقدی، این بخش از قانون هدفمندی یارانه ها نادیده گرفته می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =