معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: از هفدهم خردادماه سال‌جاری، ثبت چک‌های تضمینی در سامانه صیاد الزامی خواهد شد.

ثبت چک تضمینی در سامانه صیاد الزامی می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، مهران محرمیان در اینباره بیان داشت: در صورتی که از تاریخ یاد شده بانکی اقدام به صدور چک تضمینی کند ولی در سامانه صیاد ثبت نشده باشد، دیگر امکان نقد کردن در سایر بانک ها را نخواهد داشت.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهارداشت: بانک ها از ابتدای اردیبهشت ماه ملزم به ثبت چک های تضمینی در سامانه صیاد شدند، با این حال برای تعیین تکلیف چک های صادر شده قبل از این، تا ۱۷ خردادماه، چک های تضمینی صادر شده قبل از این در بازار بچرخد.

محرمیان درباره رفع سوء اثرهایی که به صورت غیرقانونی در برخی بانک‌ها اتفاق می‌افتد گفت: متاسفانه باندها و افرادی هستند که بدون رضایت ذینفع چک می‌روند و در دفترخانه‌های اسناد رسمی که آن‌ها هم متخلف هستند وکالتنامه‌هایی را تنظیم می‌کنند مبنی بر این که ذینفع چک رضایت داده است، در حالی که ذینفع چک اصلاً از این موضوع خبر ندارد، متاسفانه این اتفاق می‌افتد و از پلیس، نهادهای نظارتی دیگر به خصوص قوه قضائیه خواهش کردیم با این موضوع برخورد کنند.

وی درباره ارسال پیامک به ذینفع چک نیز گفت: این بحث به بانک‌ها ابلاغ می‌شود، ولی نکته بسیار مهم این است که وقتی آن فرد رضایتنامه را می‌آورد حتی اگر آن سرویس هم وجود داشته باشد و استعلام شود او (تایید) را بر می‌گرداند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =