وزیر جهاد کشاورزی از کسری شدید مواد غذایی در جهان خبر داد و افزود: هزینه تحمیل شده به مردم بابت افزایش قیمت آرد در قالب یارانه به مردم پرداخت خواهد شد.

یارانه افزایش قیمت آرد پرداخت می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، جواد ساداتی نژاد با اشاره به اینکه قیمت مواد غذایی در جهان به شدت افزایش یافته است، بیان داشت: ۳۰ درصد روغن و ۷۰ درصد روغن مصرفی جهان در کشورهای روسیه و منطقه اوکراین تولید می شود که با وقوع جنگ، قیمت مواد غذایی بین ۳۴ تا ۶۰ درصد افزایش داشته است.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین با تاکید بر اینکه این مسئله باعث جیره بندی مواد غذایی در اروپا شده است، افزود: در ایران نیز برای حفظ امنیت غذایی و با وجود گسترش قاچاق محصولات غذایی، آزادسازی محصولات مرتبط با آرد برای مصارف صنعتی در نظر گرفته شده است.

ساداتی نژاد به کسری شدید حدود ۳ میلیون تنی گندم در یکی از کشورهای همسایه ایران خبر داد و گفت که این کشور قصد دارد با انجام قاچاق، این میزان کسری را از ایران تامین کند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: طبق قانون بودجه دولت باید نظام توزیع یارانه‌ها را تغیر دهد و دولت قصد دارد یارانه را مستقیم به مردم بدهد.

وی با اشاره به عدم تغییر قیمت نان در نانوایی ها، ادامه داد: نان صنف و صنعت آزاد شده و برای جبران آن طی روزهای آینده دولت با واریز مبلغی در قالب یارانه، این افزایش قیمت را هم جبران خواهد کرد که بیشتر از هزینه ناشی از این گرانی‌ خواهد بود.

ساداتی نژاد گفت:‌ این تصمیم هرچند سخت بود، اما جلوی فساد را خواهد گرفت و با پرداخت یارانه مستقیم به مردم، هزینه تحمیل‌شده جبران خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =