هزار و ۵۲۸ شرکت دانش‌بنیان در فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای فعالیت دارند که محصولاتی در بخش‌های تولید انیمیشن، امنیت اطلاعات، بازی‌های ویدئویی و ... ارائه می‌کنند.

فناوری اطلاعات میزبان ۱۵۲۸ شرکت دانش‌بنیان

به گزارش کارآفرین نیوز، فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان به بالاترین سطح خود رسیده و هر روز دستاوردهای جدیدی در این حوزه رونمایی می شود و می توان گفت زندگی بشر بدون ارتباطات جدید، با اختلال جدی و مخاطره روبرو خواهد شد.

امروز بسیاری از نقاط مختلف جهان قادر هستند در قالب یک پلتفرم مشترک، اطلاعات خود را رد و بدل کنند و یافته های خود را به اشتراک عمومی بگذارند.

کارشناسان عقیده دارند در آینده ممکن است جنگ ها در جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات رخ دهد و به همین دلیل کشورهایی که نتوانند در این حوزه ها رشد کنند، متضرر خواهند شد.

همچنین یافته ها نشان می دهد که از طریق دانش بنیان ها، فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در ۵ حوزه ارتقا یافته اند.

این حوزه فناورانه نقشی موثر در توسعه کشورها و تامین امنیت روانی، جانی و اطلاعاتی جوامع دارد و دولت‌ها در تلاشند تا با کمک فناوران خود در این حوزه، پیروز میدان مبارزات احتمالی آینده باشند.

در کنار این نقش کلیدی فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای، نباید از تاثیرگذاری این حوزه در تامین نیازهای جامعه هم غافل ماند.

چند سالی است که خدمات هوشمند و آنلاین در میان مردم رونق گرفته و بسیاری از خدمات بانکی، رفاهی، درمانی، آموزشی، خرید، فعالیت بنگاه ها و کسب و کارها مبتنی بر فناوری های اطلاعات و ارتباطات انجام می شود و اگر کشوری در این حوزه خود را به بازار جهانی نرساند؛ از دنیا جامانده است.

فناوری های ارتباطات و اطلاعات و نرم افزارهای رایانه ای از جمله حوزه هایی است که طی چند سال اخیر در ایران با کمک شرکت های دانش بنیان و خلاق رشد کرده و پاسخ گوی نیازها شده است.

حوزه فناورانه‌ای که با تلاش این مجموعه‌ها در ۵ عرصه پلتفرم، زیرساخت، امنیت فضای تبادل اطلاعات و صنعت انیمیشن و بازی‌های ویدئویی رشد یافته است.

عرصه ای که در حال حاضر میزبان هزار و ۵۲۸ شرکت دانش بنیان و خلاق است و مجموعه های زیادی را در خود جای داده است.

شرکت دانش بنیان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =