بانک مرکزی انگلیس برای مقابله با آثار افزایش تورم و پس از تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره، بار دیگر دست به کار شد تا نرخ بهره را افزایش دهد.

پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا بار دیگر نرخ بهره را افزایش می‌دهد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، بانک مرکزی انگلیس بار دیگر برای مقابله با تورم دوران پاندمی جهانی و جنگ اروپای شرقی، سیاست افزایش نرخ بهره را در دستور کار خود قرار داد.

به نظر می رسد بانک مرکزی انگلیس (BoE) خود را برای افزایش نرخ بهره از روز پنج شنبه آماده می کند که این چهارمین اقدام از ماه دسامبر محسوب می شود.

این اقدام؛ سریع ترین افزایش هزینه های استقراض در مدت سه ماه در قرن حاضر به شمار می رود که بانک مرکزی برای مقابله با خطرات افزایش تورم به آن دست می زند.

اندرو بیلی؛ رییس بانک مرگزی انگلیس ماه گذشته اعلام کرده بود بانک مرکزی، با دقت تمام جوانب را بررسی خواهد کرد تا پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا بتواند با آثار ناشی از تورم دوران پاندمی که با جنگ روسیه و اوکراین تشدید شد مقابله کند.

استرلینگ

یک روز پس از انتشار خبر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بانک مرکزی انگلیس نیز تصمیم گرفت نرخ بهره را به یک درصد برساند.

این دومین بار است که از دوران پاندمی، فدرال رزرو دست به افزایش نرخ بهره می زند، اما دولت انگلیس این اقدام را برای بار چهارم تکرار خواهد کرد.

در پی افزایش نگرانی ها از چشم انداز اقتصاد انگلیس، نرخ برابری استرلینگ به دلار به پایین ترین سطح در ۲۱ ماه گذشته رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =