وزیر جهاد کشاورزی از ارائه بسته حمایتی و جبرانی حذف یارانه آرد به مردم خبر داد و گفت: میزان آن در ستاد هدفمندی یارانه‌ها تعیین می‌شود.

طراحی بسته حمایتی حذف یارانه آرد

به گزارش کارآفرین نیوز، جواد ساداتی نژاد با اشاره به تاثیر خشکسالی بر تولید گندم در کشور، بیان داشت: در سال ۱۴۰۰ تنها ۴.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد در حالی که قبل از آن، میزان خرید ۸.۵ میلیون تن بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: به دلیل جنگ اوکراین و روسیه، در ۵ سال آینده تولید غذا در این منطقه با مشکل مواجه خواهد بود که اثر آن در روغن، دانه سویا، شکر، گوشت مرغ، تخم مرغ، شیر، گوشت نمایان خواهد شد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه قاچاق چالش دیگری برای امنیت غذایی کشور شده است، افزود: هر کیسه آرد در داخل کشور ما ۳۸ هزار تومان و در مرز ۸۰۰ هزار تومان است و این مسائل امنیت غذایی کشور را تهدید می کند.

ارائه بسته حمایتی حذف یارانه آرد

وی ادامه داد: امسال تصمیم داریم که هدفمندی یارانه‌ها به سمت مصرف کننده نهایی برود. این برنامه ریزی‌ها در حال انجام است و جبران لازم برای حذف ارز از آن کالاها هم در حال انجام است و برای دهک‌های مختلف برنامه ریزی شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گقت: در بحث گندم صنف و صنعت به دلیل قاچاق مجبور به تسریع شدیم، یعنی زودتر طرح هدفمندی یارانه‌ها را انجام دادیم و قیمت را از ۲۷۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش دادیم که تغییر در قیمت ماکارونی ایجاد شده، اما در تامین این محصول هیچ مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه بسته حمایتی و جبرانی تهیه شده که قبل از حذف یارانه آرد صنعت به مردم پرداخت می‌شود و زمان و میزان آن را ستاد هدفمندی یارانه‌ها تعیین می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =