معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: در هفته آینده اجرای آزمایشی مسدودی حساب صادرکنندگان چک در تمامی بانک‌ها در صورت کسری موجودی چک در بانک صادرکننده، عملیاتی خواهد شد.

اجرای آزمایشی مسدودی حساب صادرکنندگان چک در تمام بانک‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، مهران محرمیان با اشاره به یکی از برنامه های در دست اجرا پیرامون قانون چک، بیان داشت: از موارد انجام نشده این بود که اگر فردی چکی را در اختیار داشت و آن چک برگشت خورد، بتوان از سایر حساب های فرد صادرکننده در بقیه بانک ها نیز برداشت کرد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهارداشت: در حال حاضر، این اقدام در حساب های مختلف فرد صادرکننده در همان بانک اجرا می شود و در صورت داشتن حساب دیگر، مبلغ مسدود و کار انجام می شود.

محرمیان ادامه داد: مشکل انجام این کار در تمامی بانک ها، برنامه ریزی برای عملیاتی سازی آن به صورت همزمان بود. برای این منظور در هفته آینده مانوری در این زمینه برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۵ بانک به این طرح پیوسته اند و انتظار داریم ۵ بانک باقی مانده نیز تا دو هفته آینده بتوانند به این اقدام بپیوندند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی تاکید کرد: در این مرحله، کار را به صورت آزمایشی در بانک ها عملیاتی خواهیم کرد تا پس از رفع اشکالات اجتمالی، اجرای آن کامل شود.

به گفته محرمیان، برای عملیاتی شدن مسدودی حساب افراد برای پاس کردن چک ها لازم است تا هر بانک ۱۵۰ تست را به صورت جداگانه انجام دهد. در عین حال، این برنامه بزودی عملیاتی خواهد شد.

چک بانکی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =