شرکت‌های دانش‌بنیان نسل جدید کسب و کارهایی هستند که در کنار اهداف اقتصادی، برای رفع نیازهای جامعه و کمک به توسعه فناورانه کشور تلاش می‌کنند؛ از اینرو دانش‌بنیان‌ها میانبری برای اقتصاد ایران محسوب می‌شوند.

تولید دانش‌بنیان؛ میانبر اقتصاد ایران

به گزارش کارآفرین نیوز، چند سالی است که مجموعه های دانش بنیان به بازیگران بی بدیل و کلیدی اقتصادی کشور تبدیل شده اند و با فعالیت‌های تخصصی و علمی خود، برای کشور کارکردهای اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی دارند و در مسیر توسعه یافتگی ایران را یاری می دهند.

در اصل شرکت های دانش بنیان مسیر پیشرفت را کوتاه تر کرده و به یاوران مدیران دولتی تبدیل شده اند.

با ورود این شرکت ها به حوزه های مختلف؛ تامین نیازهای بی پاسخ مانده صنایع و جامعه امکان پذیرفت و باعث بی نیازی از واردات این محصولات شد.

برای اثبات توانمندیشان بهترین میدان، عرصه فناوری‌های نوظهور است. حوزه هایی چون صنایع خلاق، نانو، زیست فناوری، سلول های بنیادی، پزشکی بازساختی، علوم شناختی، سلامت و کشاورزی دیجیتال و غیره.

نمونه بارز این تلاش ها در تسهیل دسترسی مردم به خدمات نظام بهداشت و درمان نمایان است. مثلا این شرکت ها جامعه را به این خدمات با طراحی ۱۲ سخت افزار ایران ساخت نزدیک تر کردند.

محصولاتی مانند رگ یاب با تکنولوژی IR، دستگاه لیزر تراپی پر توان، دستگاه لیزرتراپی کم توان، اسباب بازی تشخیص داده محور اوتیسم، تراشه های زیستی، دستگاه نور شدید پالسی، دستگاه دایود لیزر ۸۰۸.

نوعی از خدمات سلامتی که از به هم رسانی فناوری های اطلاعات و ارتباطات پزشکی، بهداشت عمومی و تجارت شکل گرفته و معمولا یاری کننده کاربران در دریافت خدمات درمانی، مشاوره‌ای، بهبود سلامت و معیشت است.

در این نوع از خدمات دیجیتالی سلامت افزایش دسترسی به خدمات، افزایش کیفیت خدمات سلامت، امکان تبادل اطلاعات میان موسسات بهداشتی و غیره برای کاربران امکان پذیر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =