نرخ دلار و یورو در نیمه بهار ۱۴۰۱ نوسانات زیادی نداشت و در صرافی ملی نرخ دلار اندکی رشد و یورو نیز افت را تجربه کرد و در بازار آزاد نیز دلار در کانال ۲۷ و ۲۸ هزار تومان در رفت و آمد بود.

هفته آرام بهاری بازار ارز

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی روند قیمت ارز در بازار هفته جاری که تحت تاثیر تعطیلات عید سعید فطر نیز قرار داشت نشان می دهد که قیمت هر دلار در صرافی ملی روز شنبه هفته جاری ۲۵ هزار و ۶۹۱ تومان و هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۶۴۲ تومان بوده است.

به دلیل اهمیت و اثرگذاری بالای نرخ ارز در سایر بازارها، دولت در ماه های اخیر یکی از برنامه های خود را کنترل بازار ارز و جلوگیری از هیجانی شدن نرخ ها قرار داده است.

همچنین مسئله تامین و یا توقف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی نیز در ماه های گذشته اثراتی را بر نرخ ها در بازار کالاهای مصرفی داشته است.

برخی مسئولان دولتی به تازگی اعلام کرده اند دولت قصد دارد در مقاطع تدریجی و با در نظر گرفتن جبران فشار به معیشت خانوارهای کم درآمد، ارز ترجیحی را از اقتصاد ایران حذف کند.

با این وجود، بررسی نرخ دلار در صرافی ملی روز یکشنبه هفته جاری حاکی از آن است که هر دلار در این روز ۲۵ هزار و ۶۶۲ تومان و کمتر از روز شنبه به فروش می رفت و هر یورو نیز در روز یکشنبه ۲۸ هزار و ۸۲۱ تومان بوده است.

روز دوشنبه و قبل از تعطیلی عید سعید فطر نیز دلار در صرافی ملی ۲۵ هزار و ۷۵۵ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به دو روز ابتدای هفته، بیشتر بود.

یورو نیز در روز دوشنبه ۲۸ هزار و ۲۸۶ تومان بوده و نسبت به روزهای شنبه و یکشنبه کمتر بوده است.

در روز پنج شنبه هر دلار ۲۵ هزار و ۷۰۷ تومان و هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۵۴۲ تومان قیمت خورد.

در بازار آزاد ارز نیز قیمت دلار در طی این هفته در کانال ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان در رفت و آمد بود و هر یورو نیز ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان در رفت و آمد بود.

ارز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =