محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ گزارش این کمیسیون مرتبط با رمز ارزها امروز در صحن علنی ارائه می شود.

تعیین تکلیف رمز ارزها در صحن علنی مجلس

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار کارآفرین کارآفرین نیوز، بر اساس اظهارات پورابراهیمی مجلس قصد دارد پس از ارائه‌ی این گزارش آن را به طرحی تبدیل کند که در آن قوانین جدیدی برای فعالیت در حوزه‌ رمزارزها مد نظر قرار گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین اظهار داشت که در این طرح برای وزارت صمت به عنوان متولی صدور مجوز برای فعالیت‌های اقتصادی، وزارت نیرو به عنوان متولی تامین برق صنعت استخراج رمزارز، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان متولی فضای مجازی، وزارت اقتصاد و دارایی که وظیفه‌ی مبارزه با پولشویی را برعهده دارد و بانک مرکزی به عنوان رابط تبدیل رمزارزها وظایفی درنظر گرفته خواهد شد.

بر اساس اظهارات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: “مجلس قصد دارد تصمیماتی را در رابطه با فعالیت در حوزه‌ی رمزارزها اتخاذ کرده و در نهایت آن را به قانون تبدیل کند. در طرح آتی مجلس وظیفه‌ی هریک از دستگاه‌های دولتی در صنعت رمزارزها به‌طور دقیق مشخص خواهد شد.

پورابراهیمی معتقد است که از ظرفیت رمزارزها می‌توان برای کمک به اقتصاد کشور استفاده کرده و منابع ارزی مورد نیاز کشور در مقیاس خرد را نیز فرآهم کرد. در شرایطی که کشور با تحریم‌های اقتصادی متعددی مواجه شده است، رمزارزها را می‌توان به عنوان یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌ها استفاده کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به ابهام و تفاوت در رویکرد دستگاه‌های دولتی مختلف نسبت به رمزارزها نیز اشاره کرده و اظهار داشت: «ما اعتقاد داریم به دلیل عدم شفافیت ارکان تصمیم‌گیر در رابطه با رمزارزها، نیازمند قانون هستیم و قصد داریم از قانون ایجاد شده برای خلق ثروت در کشور استفاده کنیم. در همین راستا صرافی‌های رمزارزی نیز در کشور ایجاد خواهد شد.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =