با وجودی که نیمه اردیبهشت ماه فرارسیده، تاکنون میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص نشده و احکام آنها صادر نشده است، اما رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران از افزایش مبلغ وام پرداختی به بازنشستگان این سازمان خبر داده است.

وام بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز؛ بازنشستگان تامین اجتماعی منتظر هستند که طبق مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی میزان افزایش حقوق آنها اعلام شود و به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش حقوق بازنشستگان در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، تصویب و به هیات دولت ارسال شده که به زودی در دستور کار قرار می گیرد تا تصویب شود که علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران خبر داده است: امسال تعداد بیشتری از بازنشستگان می‌توانند وام دریافت کنند.

دهقان کیا در مورد وام قرض‌الحسنه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: کانون عالی بازنشستگان پیگیری‌های لازم را برای افزایش مبلغ وام بازنشستگان این سازمان انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی چند روز قبل موافقت خود را با این افزایش اعلام کرده است، گفت: امیدواریم شرایط و اعتبار لازم برای پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به بازنشستگان هر چه زودتر مهیا شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران ادامه داد: سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان سراسر کشور وام ۷ میلیون تومانی را دریافت کردند که البته پرداخت وام طی چند مرحله انجام شد و امسال قرار است علاوه بر افزایش مبلغ، شرایطی فراهم شود که تعداد بیشتری از بازنشستگان بتوانند این وام را دریافت کنند.

دهقان کیا همچنین در خصوص سفرهای زیارتی بازنشستگان گفت: با شیوع ویروس کرونا طرح اعزام زائران به سفرهای زیارتی و سیاحتی متوقف شده بود که این طرح مجدداً قرار است از سر گرفته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =