وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارسال مصوبه افزایش حقوق سال ۱۴۰۱ بازنشستگان تامین اجتماعی به دولت، اظهار امیدواری کرد این مصوبه در جلسات آتی دولت به تایید نهایی برسد.

افزایش حقوق ۱۴۰۱ بازنشستگان منتظر تصویب دولت

به گزارش کارآفرین نیوز، حجت الله عبدالملکی با اعلام اینکه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب با حقوق کارگران افزایش خواهد یافت، گفت: بیش از ۷۰ درصد مردم کشو به دلیل گستردگی وزارت کار با این وزارتخانه ارتباط دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای ۴ پروژه کلان در این وزارتخانه، اظهارداشت: افزایش حقوق مناسبی برای کارگران در شورای عالی کار با همکاری کارگران و کارفرمایان انجام شده که این موضوع انگیزه بیشتری را در جامعه کارگری ایجاد می کند.

عبدالملکی ادامه داد: بهبود معیشت کارگران از مباحث مهم دولت سیزدهم است در وزارت کار به دنبال این موضوع هستیم. در ماه های اخیر موضوع رسیدگی به مشکلات هزار و ۶۷ شرکت دارای مشکل در دستور کار بود که از این طریق توانستیم برای حدود ۵۰۰ هزار کارگر امنیت شغلی ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: موضوع ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری نیز در دستور کار است که از طریق تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی این موضوع را پیگیری می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه با اشاره به اینکه در سال گذشته یک میلیون و ۱۴۴ هزار نفر به تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی افزوده شد، گفت: ۴۰۰ هزار نفر از این تعداد، شاغلین جدید هستند و بیش از ۷۰۰ هزار نفر نیز بدون بیمه کار می کردند.

به گفته عبدالملکی، افزایش دستمزد متناسب با حقوق کارگران برای بازنشستگان تصویب و به دولت ارسال شده که امیدواریم در جلسات آتی دولت مطرح و به تصویب برسد.

وی به عملکرد سامانه سوت زنی اشاره کرد و افزود: در ۸ ماه گذشته بیش از هزار مورد فساد و تخلف شناسایی شده که بیش از ۷۰۰ مورد از آن در حال پیگیری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از کاهش آمار تعدیل نیروی کار در فروردین ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.