بار دیگر، تداوم روند کاهشی معاملات بازار کریپتو، موجب افزایش نگرانی تریدرها و خروج سرمایه‌های کلان از این بازار شده است.

قدرت خرس بازار کریپتو، تریدرها را نگران کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، در روزهای اخیر که همه جا صحبت از افزایش چشمگیر میزان تورم و بحران های اقتصادی در جهان در میان است، بازار رمز ارزها نیز از این رخدادها و پیش بینی ها در امان نمانده است.

در چند روز اخیر، سرمایه گذاران بسیاری اقدام به خروج گسترده سرمایه خود از بازار کریپتو نمودند به گونه ای که بسیاری از صرافی ها با زیان هنگفتی مواجه شده اند.

بر اساس آمار سایت کوین گلس (Coinglass)، رسیدن بیت کوین به ۳۵ هزار و ۷۰۰ دلار، موجب افزایش ترس در میان فعالان بازار و تصمیم آنها برای خروج از معاملات آتی شده است. تا آنجا که ضرر تریدرها فقط در معاملات آتی بیت کوین به ۱۹۱ میلیون دلار رسید.

پیش تر نیز تحلیلگران هشدار داده بودند در صورتی که بیت کوین، خط حمایتی ۳۷ هزار و ۵۰۰ دلار را از دست بدهد، احتمال ریزش تا ۳۰ هزار و حتی کمتر (۲۵ هزار) نیز دور از ذهن نخواهد بود.

رمز ارز

در هفته پایانی آوریل (هفته گذشته)، اتریوم به پایین ترین سطح قیمت یک ماهه خود رسید و در محدوده ۲هزار و ۷۶۰ دلار معامله شد.

روند ریزشی بیت کوین و اتریوم به عنوان پیشتازان بازار کریپتو، احتمال تداوم روند کاهشی و نگرانی های ناشی از آن را در میان تریدرها افزایش داده است.

به دنبال افزایش نرخ بهره معیار توسط فدرال رزرو و پس از آنکه بانک مرکزی انگلیس (BoE)، نرخ بهره را از ۰.۷۵ به یک درصد افزایش و نسبت به رکود ۱۰ درصدی اقتصاد این کشور هشدار داد، ترس بر بازار کریپتو حکمفرما شد و معاملات روزهای اخیر همچنان با روند کاهشی ادامه دارد.

در لحظه انتشار خبر، بیت کوین با کاهش ۱.۶۳ درصدی در معاملات روز جاری در سطح ۳۵ هزار و ۸۲۹ دلار و اتریوم با کاهش ۲.۹۵ درصدی در محدوده ۲ هزار و ۶۶۶ دلار معامله می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =