رئیس کل بانک مرکزی از اجرای آزمایشی رمزریال در ماه‌های آینده خبر داد.

اجرای آزمایشی رمز ریال از ماه‌های آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی از راه اندازی آزمایشی رمز پول ملی در ماه های آینده خبر داد و افزود: این موضوع از مدت ها قبل در بانک مرکزی مطرح بوده و در این دوره کارگروهی از کارشناسان اقتصادی و فنی این موضوع را تا مرحله عملیاتی شدن کار به صورت آزمایشی دنبال می کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اولویت این بانک در مقطع فعلی اصلاح نظام بانکی است، اظهارداشت: اجرای طرح رمز پول ملی در دوره آزمایشی ۶ ماه است و پس از آن آسیب شناسی طرح صورت می گیرد.

یش از این برخی مسئولان بانک مرکزی درباره رمز ریال و ویژگی های آن توضیحاتی ارائه کرده بودند. رمز ریال آنگونه که توصیف شده مانند پول نقد در حساب هایی الکترونیکی خواهد بود که افراد می توانند از آن به عنوان یک امکان و ابزار در پرداخت ها بهره مند شوند. بنابراین باید انتظار داشت، بزودی یک شیوه جدید نیز به روش های پرداخت بانکی اضافه شود.

البته نباید رمزارز ملی را به ارزهای دیجیتالی که جهت سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند، اشتباه گرفت. در واقع برخلاف ارزهای دیجیتالی که به‌ صورت لحظه‌ای دچار تغییر قیمت شده و همین تغییر قیمت فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند، در رمزارز ملی امکان سرمایه‌گذاری برای افراد وجود ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =