مجموع کارت‌های بانکی تراکنش‌دار در فروردین ماه امسال به حدود ۱۳۰ میلیون کارت رسید که نسبت به اسفندماه سال گذشته، بیش از ۹ میلیون کارت کاهش یافته و ۱۲۲ میلیون از این تعداد، صرفا کارت برداشت بوده است.

تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار ۱۳۰ میلیون شد

به گزارش کارآفرین نیوز، برخی آمارها و اظهارنظرها حکایت از این دارد که سرانه کارت بانکی به ازاء هر نفر در ایران بالا است و هر یک از افراد، معمولا کارت چند بانک را در اختیار دارد و از این منظر گفته می شود بیش از ۴۰۰ میلیون کارت بانکی در ایران وجود دارد.

در مواردی نیز برخی برنامه ها به منظور کاهش تعداد کارت های بانکی در دست افراد و ارائه خدمات از طریق یک کارت هوشمند و مواردی از این دست نیز مطرح بوده است. همچنین مسئله مربوط به تحریم ها و سختی تامین کارت های بانکی و افزایش هزینه های صدور و ... نیز در این خصوص مطرح شده است.

با این وجود، در حال حاضر افراد همچنان می توانند از بانک های مختلف درخواست صدور و دریافت کارت بانکی با افتتاح یک حساب را داشته باشند و مسئله کارت های بانکی متعدد در اختیار شهروندان همچنان پابرجاست.

بررسی آمارهای مربوط به کارت های بانکی تراکنش دار فروردین ماه امسال نشان می دهد که در حال حاضر تعداد کارت های تراکنش دار به حدود ۱۳۰ میلیون کار رسیده که شامل کارت برداشت، کارت اعتباری و کارت هدیه و بن کارت می شود.

سهم کارت‌های اعتباری، هدیه، بن کارت و برداشت از مجموع کارت‌ها

تعداد کارت های بانکی تراکنش داردر اسفندماه سال گذشته بیش از ۱۳۹ میلیون کارت بوده که این مسئله نشان دهنده کاهش ۱۰ میلیون کارت بانکی تراکنش دار در فروردین ماه امسال به نسبت ماه پایانی سال گذشته است.

بیشترین میزان کارت های بانکی نیز کارت برداشت است که در فروردین امسال از مجموع حدود ۱۳۰ میلیون کارت تراکنش دار، ۱۲۲ میلیون و ۳۷۶ هزار کارت، برداشت بوده است.

همچنین در ماه مورد بررسی، تعداد کارت های تراکنش دار اعتباری ۴۳۹ هزار کارت و تعداد کارت های تراکنش دار هدیه و بن کارت نیز ۷ میلیون و ۱۸۳ هزار کارت بود.

مجموع سهم کارت های برداشت از کل کارت های بانکی تراکنش دار در فروردین امسال به ۹۴.۱۴ درصد بالغ شده و در این بخش سهم کارت های اعتباری از کل مجموع کارت ها، ۰.۳۴ درصد است. در عین حال، سهم کارت های هدیه و بن کارت نیز ۵.۵۳ درصد کل کارت ها است.

در مجموع می توان گفت از کل کارت های برداشت در فاصله اسفند ۱۴۰۰ تا فروردین امسال، ۶.۵۱ درصد کاسته شده، اما از تعداد کارت های اعتباری در این دوره ۳۲.۷۱ درصد کاسته شده است.

سهم کاهش کارت های هدیه و بن کارت نیز در فروردین امسال به نسبت اسفندماه سال گذشته، ۳.۹۶ درصد بوده است.

کارت بانکی تراکنش دار

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =