رئیس جمهور با اعلام اینکه دولت به دنبال حذف یارانه کالاهای اساسی نیست، افزود: محل پرداخت یارانه از واردکننده به مصرف کننده منتقل می‌شود.

جزئیاتی از طرح جدید یارانه‌ای دولت از زبان رئیس‌جمهور

به گزارش کارآفرین نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شامگاه شنبه در نشست هم‌اندیشی با جمعی از اصناف و اتحادیه‌ها با تاکید بر اینکه دولت به دنبال حذف یارانه کالاهای اساسی نیست، بیان داشت: محل پرداخت یارانه کالاهای اساسی جابجا می شود و به جای پرداخت یارانه به واردکننده و حلقه اول تامین و توزیع کالا، به حلقه آخر زنجیره تامین و توزیع، یعنی مصرف کننده پرداخت خواهد شد.

رئیس‌جمهور شرط موفقیت تصمیمات کارشناسی شده را همراهی و موافقت مردم دانست و در این زمینه خواست تا اصناف در اقناع افکار عمومی با دولت همراهی داشته باشند.

رئیسی همچنین رسیدگی به موضوع کسری احتمالی سرمایه در گردش تولیدکنندگان پس از اصلاح نظام پرداخت یارانه مواد غذایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این زمینه باید تسهیلاتی در نظر گرفته شود تا روند تامین نقدینگی و تولید مواد غذایی دچار وقفه نشود.

وی با اشاره به اینکه نباید قیمتی در بازار خودسرانه تغییر کند، تصریح کرد: مردم نباید هر روز شاهد تغییر در قیمت‌ها باشند. اگر هم قیمتی تغییر می‌کند باید دلایل و زمینه‌های آن برای مردم تبیین و تشریح شود.

رییس جمهور

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اصلی موفقیت اصلاحات مدنظر در نحوه و محل تخصیص یارانه مواد غذایی همراهی و نظارت دقیق اتحادیه‌ها و اصناف بر حوزه کاری خودشان است. اصناف و اتحادیه‌ها کمک کنند تا با نظارت جدی بر بازار، جلوی سوداگری، کم‌فروشی، احتکار و گران‌فروشی گرفته شود.

رئیسی ادامه داد: هدف دولت از اصلاح نحوه و محل پرداخت یارانه مواد غذایی، اجرای عدالت در پرداخت یارانه‌ها است. همچنین هدف دولت این است که با کمک اصناف و اتحادیه‌ها، کاری کند تا مردم مزه شیرین عدالت را در پرداخت یارانه‌ها بچشند. این موضوع باید به طور شفاف و دقیق برای مردم تبیین شود، دولت تصمیم اقتصادی محرمانه ندارد و باور داریم که اگر مردم در جریان جزئیات این تصمیم قرار گیرند، همراه دولت خواهند بود چرا که ما به دنبال تامین منافع مردم هستیم.

رییس جمهور

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =