وزیر کشاورزی اعلام کرد: پیش از حذف ارز ترجیحی و افزایش قیمت برخی اقلام، دو ماه واریز جبرانی برای مردم انجام خواهد شد.

دو ماه واریز جبرانی قبل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

به گزارش کارآفرین نیوز، سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به اینکه دولت پیش از حذف ارز ترجیحی، قدرت خرید مردم را ترمیم خواهد کرد، گفت: در این راستا، جبرانی لازم را به حساب خانوارها واریز خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: پیش از اجرا، دو ماه واریز جبرانی و افزایش قدرت خرید مردم بر اساس دهک ها انجام می شود، سپس نرخ ها تغییر می کند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه مردم هیچ دغدغه ای از این بابت نداشته باشند، گفت: برنامه ریزی خوبی در ستاد مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن صورت گرفته و اهداف کاملاً مشخص است و اهتمام ویژه و انسجام بین دولت و مجلس در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان اینکه یارانه های نان و دارو حذف نخواهد شد، اضافه کرد: نان صنعتی با همین قیمت ادامه مسیر خواهد داد و تغییری نخواهد داشت.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: وجود ارز ترجیحی موجب رانت و فساد گسترده ای در حوزه تامین نهاده ها از خارج از کشور شده و فاصله قیمتی سرعت قاچاق را افزایش داده و این یارانه ای که باید به مردم می رسیده، سر سفره مردم دیگر کشورها می رود.

ساداتی نژاد گفت: همه متخصصان و نخبگان اقتصادی کشور هم اذعان کرده اند که ارز ترجیحی باید از حوزه اقتصاد ایران حذف شود و این یک اصلاح بزرگ اقتصادی است که باید دولت ها انجام می دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =