مطابق پیش‌بینی‌ها، اخبار جدیدی درباره دور تازه تحریم‌ها علیه روسیه در آستانه روز پیروزی در این کشور در حال انتشار است.

تحریم‌ها علیه صادرات نفت روسیه شدت گرفت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، گروه ۷ (G7) روز گذشته برای تنگ تر کردن حلقه تحریم ها علیه روسیه متعهد شدند.

در آستانه روز پیروزی در روسیه و در کوران نگرانی ها از تصمیمات احتمالی اتحادیه اروپا برای افزایش تحریم ها علیه روسیه، کشورهای عضو گروه هفت با انتشار بیانیه مشترک اعلام کردند برای افزایش تحریم ها به توافق رسیده اند.

تحریم نفت روسیه

هفت کشور صنعتی جهان پس از نشست مجازی روز گذشته که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اعلام کردند: کاهش وابستگی به منابع انرژی روسیه را از طریق جایگزینی منابع و مبادی جدید انرژی، اجرایی خواهیم کرد.

همچنین با شرکای خود برای تامین امنیت پایدار و جهانی زنجیره تامین انرژی و قیمت های مقرون به صرفه منابع انرژی تلاش خواهیم کرد.

آمریکا پیش از این، واردات نفت روسیه را به طور کامل تحریم کرده بود، اما اعضای گروه هفت از ۹ می ۲۰۲۲ (۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) به صورت تدریجی، ممنوعیت واردات را عملی خواهند کرد.

همچنین آمریکا از ممنوعیت ارائه خدمات حسابداری و مشاوره ای افراد و شرکت های آمریکایی به روسیه و اعمال محدودیت در صدور ویزا برای ۲۶۰۰ نفر از مقامات روسیه و بلاروس پرده برداشت.

تحریم سه شبکه دولتی تلویزیون روسیه نیز از دیگر ممنوعیت های اعلام شده است.

گروه هفت همچنین در این بیانیه، از تخصیص حمایت مالی ۲۴ میلیارد دلاری این گروه به اوکراین خبر داده است.

این گروه اعلام کرد: مجموع تحریم های اعلام و اعمال شده تا کنون، در جهت حذف سیستماتیک و هدفمند روسیه از سیستم اقتصادی و مالی جهان صورت گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =