وزیر کشور با اشاره به لزوم آمادگی استانداران برای انجام اصلاحات در نظام پرداخت یارانه‌ها، افزود: پرداخت یارانه‌ها به مصرف کنندگان، یک سیاست مترقیانه است.

اصلاح نظام یارانه‌ها؛ گامی در جهت عدالت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی امروز در حاشیه نشست مسئولان اقتصادی دولت با استانداران با اشاره به اینکه اصلاح نظام یارانه ها، گامی در جهت عادلانه ساختن آن است، گفت: پرداخت یارانه ها به مصرف کنندگان، یک سیاست مترقیانه است.

وزیر کشور انجام اصلاحات در سیاست های یارانه ای کشور را به منظور مردمی سازی و عادلانه کردن پرداخت ها در این بخش دانست و افزود: اگر تاکنون یارانه ها به ابتدای زنجیره که همان وارد کننده یا بعضا تولید کننده هستند، پرداخت می شد، از این پس قرار است یارانه به آخرین زنجیره یعنی مصرف کننده یا مردم پرداخت شود.

وحیدی تصریح کرد: این یک سیاست بسیار مهم و مترقیانه است که اتفاق خواهد افتاد و در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد و طبیعی است که استانداران هم باید به طور کامل در جریان آن قرار بگیرند.

وی یادآور شد: پیش از این هم چند نشست با استانداران در این زمینه برگزار شده و تلاش داریم با آمادگی و به بهترین شکل، این کار انجام شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه در موضوع نان و دارو به گونه ای مستقل عمل می شود، خاطر نشان کرد: در این زمینه سخنگوی اقتصادی دولت اطلاع رسانی خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =