شبکه ققنوس، اولین زیرساخت دفتر کل توزیع‌شده در ایران، مجوز پلتفرم تأمین مالی جمعی را از فرابورس دریافت کرد و به‌زودی اولین طرح تأمین مالی در سکوی تأمین مالی ققنوس به‌عنوان بستر امن و شفاف تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا در کشور اجرا می‌شود.

اولین طرح تامین مالی بلاکچینی از فرابورس مجوز گرفت

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت ققنوس (فناوری‌های اطلاعاتی مالی توزیع شده یکتا ققنوس پارس)، یکی از میزبانان شبکه ققنوس به‌صورت رسمی با تایید کارگروه ارزیابی تأمین مالی جمعی توانست تا مجوز تأمین مالی جمعی را از شرکت فرابورس دریافت کند.

بر این اساس، بازیگران سامانه تأمین مالی جمعی ققنوس را متقاضیان جذب سرمایه، تأمین‌کنندگان سکوی ققنوس (سرمایه‌گذاران) و شرکای راهبردی (سرمایه‌گذاران خطرپذیر) تشکیل می‌دهند؛ در سامانه تأمین مالی جمعی ققنوس، ابتدا متقاضی به پلتفرم مراجعه کرده و توسط شریک راهبردی طرف قرارداد سکو مورد ارزیابی و ارزش‌گذاری قرار می‌گیرد. سپس در صورت حصول توافق میان متقاضی و شریک راهبردی، طرح به سکو تأمین مالی ققنوس منتقل می‌شود. در این وضعیت، برای طرح گواهی مشارکت صادرشده و به تأمین‌کنندگان (سرمایه‌گذاران) عرضه می‌شود که سرمایه‌گذاران دارای کد سجام می‌توانند گواهی مشارکت را خریداری کنند.
در این پلتفرم، شریک تجاری با تعهد پوشش جذب به متقاضی اطمینان می‌دهد که در صورت عدم تکمیل بودجه موردنیاز طرح در سکو، الباقی توسط وی تأمین خواهد شد و به مشارکت‌کنندگان اطمینان می‌دهد که در پایان دوره اعلامی برای گواهی مشارکت، اصل سرمایه همراه با سود به‌حساب سجامی آن‌ها واریز می‌شود.

پلتفرم تأمین مالی جمعی ققنوس برای متقاضیان جذب سرمایه ویژگی‌هایی از جمله اطمینان از موفقیت پروژه تأمین مالی (پوشش جذب توسط شریک راهبردی)، همراهی سرمایه‌گذار هوشمند برای بهبود عملکرد طرح، استفاده از ظرفیت بیش از ۴۰ هزار کاربر فعال ققنوس و تبدیل مشارکت‌کننده در طرح به نخستین مشتریان وفادار اشاره داشت. همچنین این پلتفرم قابلیت‌های مهمی شامل توزیع ریسک سرمایه‌گذاری و افزایش بازدهی منابع را برای شرکای راهبردی (شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر) دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =