مدیریت اطلاعات و ارائه خدمات برخط، یکی از چالش‌های بانکداری به شمار می‌رود که توسعه فناوری‌های هوشمند، به این فرآیند سرعت بخشیده است.

نسل نوین خدمات بانکی در نرم‌افزار هوشمند ایرانی

به گزارش کارآفرین نیوز، فناوری‌های دیجیتال با تسریع بخشیدن به انجام فرآیندهای مالی، به کاهش هزینه‌ها، سرعت تبادلات و پاسخ دهی سریع کمک می‌کنند.

نمونه بومی این نرم‌افزارها با شرایط کشور متناسب بوده و معماری، انعطاف ‌پذیری، زیرساخت، ریزقابلیت‌ها و امکانات هرسرفصل و سایر مزیت های نسبی آن مطابق آخرین فناوری خودکارسازی بانکداری الکترونیک متمرکز است.

از جمله مزایای نرم افزار بانکداری بومی دسترسی آنلاین و آفلاین به اطلاعات، ارائه گزارشات مدیریتی و سرجمع، طراحی ماژولار، سرویس گرا و قابل توسعه بودن، حفظ امنیت در پروتکل های ارتباطی است.

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت اندیشه فناوری اطلاعات قرن برای بانکداری نرم افزاری طراحی کرده که موجب تسهیل در امور مشتریان و بانک ها می شود.

انجام دقیق و هوشمند فرآیندها

مدیریت وقایع سامانه نیز توسط زیرسیستم در نرم افزار افق ممکن شده و زیر سیستم وقایع، قابلیت مدیریت هر رخداد را دارد. با تعریف یک رویداد زمان و کار متناسب تعریف شده و این عمل در زمان مورد نظر اجرا و نتیجه ثبت می شود.

نگهداری اطلاعات میانی و داشتن حافظه تاریخی، مدیریت دسترسی کاربران به اطلاعات، حفظ تاریخچه اطلاعاتی و خطاهای رخ داده، حفظ تاریخچه اتفاقاتی که در سیستم رخداده است اعم از ایجاد یا ویرایش اشیا و همچنین اجرای فرآیندها با ذخیره کاربر و زمان انجام عمل و نگهداری خطاهای اتفاق افتاده در سیستم به منظور پیگیری علت آن نیز به وسیله نرم افزار افق ممکن است.

مهم‌ترین بخش مدیریت تراکنش های مالی، مدیریت جامع تراکنش های سامانه است که انجام کامل و بدون نقص یک تراکنش مالی را که ممکن است شامل چندین زیر تراکنش باشد را برعهده دارد.

همچنین می بایست اسناد و حسابداری آن ثبت شده و در صورت بروز مغایرت تراکنش برگشت شود که این نیز توسط نرم افزار افق امکان پذیر شده است.

علی پورصدری، عضو هیات مدیره شرکت اندیشه فناوری اطلاعات قرن با اشاره به این که نرم افزار افق یک نرم افزار جامع بانکی است که امور مشتریان و بانک ها را تسهیل می کند، گفت: افق، نسخه جدید و پیشرفته بانکداری شعبه ای قرض الحسنه است که کلیات سرفصل های مورد نیاز موسسات غیر مالی همچون صندوق قرض الحسنه، موسسات مالی اعتباری و تعاونی های اعتبار را تامین می کند.

تقسیم ترافیک سامانه

وجود سیستم های مبتنی بر تراکنش سرعت و دقت عملیات، آنلاین بودن و همیشه به کار بودن سامانه، تقسیم ترافیک سامانه که با داشتن چندین سرور در هر بخش و اتصال کلاینت های خاص به آن امکان توزیع شدن بار روی سرور های متعدد وجود دارد نیز با استفاده از نرم افزار افق ممکن می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =