جدیدترین آمارها نشان می‌دهد که در فروردین ماه امسال، ۴۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار کارت بانکی در کل کشور وجود داشته که از این تعداد، ۱۳۰ میلیون کارت دارای تراکنش بوده و سرانه کارت بانکی هر نفر بین ۵ تا ۷ کارت است.

هر نفر چند کارت بانکی دارد؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی تعداد کارت های بانکی صادر شده در شبکه بانکی کشور تا پایان فروردین ماه سال جاری نشان می دهد که ۴۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار کارت بانکی در کل شبکه بانکی کشور صادر شده که طبق اعلام اخیر شرکت شاپرک، در فروردین ماه امسال از این تعداد کارت بانکی صادره، ۱۳۰ میلیون کارت بانکی دارای تراکنش بوده است.

بر پایه این گزارش، می توان گفت بیش از ۷۰ درصد کل کارت های صادره بانکی در ماه نخست امسال بلااستفاده بوده است. مسئله سرانه بالای کارت های بانکی در اختیار مشتریان بانکی، در سال های اخیر به دفعات مطرح شده است.

اگر مجموع جمعیت کشور و افرادی که امکان افتتاح حساب بانکی را به دلیل سن پایین ندارند را نیز در نظر بگیریم سرانه کارت بانکی هر نفر در حال حاضر بیش از ۵ کارت است که در صورت لحاظ نکردن افراد بدون حساب بانکی این تعداد تا ۷ کارت نیز افزایش می یابد.

به نظر می رسد نوعی رقابت بین بانک ها در صدور تعداد کارت های بانکی بیشتر، برخی افتتاح حساب های ناخواسته مشتریان و درخواستی از سوی سازمان ها و نهادها، برخی جابجایی ها و لزوم ارائه حساب جدید و مانند آن در تعداد بالای سرانه کارت هر فرد تاثیرگذار باشد و نمی توان گفت صرفا مشتریان با هدف داشتن کارت های بانکی متعدد، به شعب بانک ها مراجعه می کنند.

تعداد کارت های بانکی کشور

همچنین در فروردین ماه امسال ۲۶۸ میلیون و ۲۴۹ هزار کارت برداشت بانکی در کل کشور وجود داشته که از این تعداد، ۵ میلیون و ۴۸ هزار کارت در استان تهران و ۲۱۷ میلیون و ۷۶۷ هزار نیز مربوط به سایر استان ها بوده است.

در ماه نخست امسال، تعداد کارت های اعتباری موجود، ۷ میلیون و ۵۷۸ هزار کارت بوده که ۳۳۹ هزار کارت مربوط به استان تهران بود.

بر پایه این گزارش، مجموعا ۱۳۶ میلیون و ۳۵ هزار کارت خرید و هدیه نیز در فروردین ماه سال جاری در کل کشور وجود داشته که از این تعداد، ۸۱ میلیون و ۶۹۸ هزار مربوط به استان های کشور و ۵۴ میلیون و ۳۳۶ هزار کارت نیز در استان تهران بوده است.

در آمار دیگری نیز تعداد کارت پول های الکترونیک بانک ها، ۲ میلیون و ۲۲۳ هزار کارت اعلام شده است که از این تعداد، یک میلیون و ۶۱۲ هزار کارت در استان های مختلف و ۶۱۱ هزار کارت نیز در استان تهران صادر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =