معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: پس از واریز یارانه کمک‌ معیشتی فقط رقم یارانه در حساب سرپرست خانوار مسدود است و بقیه موجودی حساب افراد، به هیچ عنوان مسدود نیست.

پاسخ بانک مرکزی به مسدودی کامل حساب یارانه افراد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ مهران محرمیان در پاسخ به این شایعه که پس از واریز یارانه کمک‌معیشتی، کل حساب مسدود شده است، توضیح داد: دو مفهوم «مسدودی حساب» و مفهوم «مسدودی‌ بخشی از موجودی حساب»‌ داریم.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: به هیچ عنوان فرایندی که در واریز یارانه‌های کمک‌معیشتی انجام شد مسدودی حساب نبود و فقط بخشی از موجودی که همان یارانه کمک معیشتی بود که واریز شده بود، مسدود است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر برای سرپرست خانواری ۹۰۰ هزار تومان واریز شده، فقط همان ۹۰۰ هزار تومان مسدود می‌شود. حال فرض کنیم از قبل هم یکصد هزار تومان در حساب فرد بوده است، بنابراین وقتی موجودی گرفته می‌شود، بانک اعلام می‌کند: «مانده کل ۱۰ میلیون ریال، قابل برداشت یک‌ میلیون ریال» و در واقع ۹۰۰ هزار تومان غیرقابل برداشت است.

محرمیان تاکید کرد: به هیچ عنوان اینکه عده‌ای عنوان کرده اند پس از واریز یارانه‌های کمک معیشتی، کل موجودی آنها مسدود شده است، تایید نمی‌شود مگر آنکه در مواردی خاص حکم دادگاهی بوده است که خیلی خاص است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد برخی بانک‌ها در کج‌سلیقگی این موضوع را اعمال کرده ‌باشند؟ گفت: به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست و رفتار سلیقه‌ای در شبکه‌ بانکی نداریم، فرایند مسدودی حساب دستور قضایی می‌خواهد، چنین چیزی جزو خط قرمزهای شبکه بانکی است و نمی‌توان گفت ممکن است با یک بی‌دقتی انجام شده باشد، چون به هر حال مسدودی حساب حکم قضایی می‌خواهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =