مشاور رییس سازمان بورس با اعلام تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان، گفت: این سهام تا پایان شهریورماه امسال به وراث منتقل می‌شود.

سهام عدالت متوفیان تعیین تکلیف شد

به گزارش کارآفرین نیوز، پیمان حدادی با اعلام اینکه سهامداران حقوقی که تاکنون سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، باید در سامانه سجام ثبت نام کنند، اظهارداشت: سود سهام عدالت این افراد نیز تا پایان ماه جاری واریز می شود.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۱۰۰ هزار نفر از سهامداران حقیقی در سامانه سجام ثبت نام کرده اند، افزود: با هماهنگی های صورت گرفته، سهامداران سهام عدالتی که سود سهام خود را دریافت نکرده باشند، با ثبت نام در سامانه سجام، در آخر هر ماه سود خود را دریافت می کنند.

حدادی با اشاره به اینکه سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت که دارای سبدهای اختصاصی سهام هستند نیز طی روزهای آینده سود این سبدها را دریافت خواهند کرد.

وی همچنین به مکاتبات صورت گرفته با شرکت سمات و قوه قضاییه درباره تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان خبر داد و افزود: قوه قضاییه اطلاعاتی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی داده، اما قابلیت استفاده به صورت فنی را ندارند زیرا با شاکله مناسبی تهیه نشده است، به همین دلیل برای حل این مشکل، مجددا جلساتی برگذار شده و بر اساس پیش‌بینی‌ها، شرکت سمات در حال برنامه‌ریزی سامانه‌ای در این خصوص است، از طرفی دیگر اطلاعات لازم که از قوه قضاییه به سمات در حال ارسال است، بر این اساس به نظر می رسد حداکثر تا پایان شهریور سال جاری فرایند نقل و انتقال سهام فوت شده‌ها انجام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =