بانک مرکزی از شناسایی و مسدودسازی تراکنش‌های بانکی غیرمعمول و برکناری مدیران بانکی متخلف خبر داد.

برکناری برخی روسای شعب و مناطق بانک‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با نظارت هوشمند انجام شده، برخی تراکنش های غیرمعمول که با هدف تخلف و انجام معاملات غیرمجاز و غیرقانونی صورت گرفته بود، شناسایی و مسدود شد.

همچنین در اطلاعیه بانک مرکزی آمده که در این رابطه برخی روسای شعب و مدیران مناطق که اقدام به کارسازی این دسته از تراکنش ها کرده بودند، نیز برکنار شدند.

بررسی‌های بانک مرکزی حاکی از آن است که تعداد قابل ملاحظه‌ای از حساب‌های سپرده بانکی دارای تراکنش‌های مشکوک به پولشویی، در شمول حساب‌های اجاره‌ای قرار دارند.

در این حساب‌ها، افراد کلاهبردار با فریب صاحبان حساب‌های بانکی اقدام به اجاره حساب بانکی اشخاص کرده و متعاقباً اقدام به تسویه وجوه مربوط به فعالیت‌های غیرمجاز خود از طریق آن‌ها می کنند.

از این رو، بانک مرکزی ضمن اعلام مجدد این‌که مسئولیت تمام تراکنش‌ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی انجام می‌شود بر عهده دارنده آن است، متذکر می‌شود که صاحبان حساب‌های اجاره‌ای علاوه بر این‌که باید نزد مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی پاسخگو باشند، ممکن است از برخی حمایت‌های اجتماعی نظیر دریافت یارانه‌های نقدی و غیرنقدی محروم شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =