رئیس کل بانک مرکزی کسر اقساط وام‌های گذشته را دلیل کسر مبلغ یارانه‌های واریزی اعلام کرد.

دلیل کسری مبلغ واریزی یارانه جدید

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی با اشاره به اینکه طبق لیست سازمان هدفمندی یارانه ها، بانک مرکزی از طریق بانک ها مبالغ یارانه جدید را به حساب همه واریز کرده است، گفت: دو مرحله یارانه واریزی، در آینده قابل برداشت خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی بیان داشت: اگر اسم کسی در لیست نبوده می تواند به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه مراجعه کند و پس از تایید درخواست وی، مبالغ عقب افتاده به حساب وی واریز خواهد شد.

صالح آبادی همچنین مبالغ کسری یارانه های واریزی را مربوط به اقساط وام کرونایی قبلی دانست و افزود: قبل از این، ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکننده پرداخت می شد که حالا قرار شده به خود مصرف کننده پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه ارز ترجیحی به فضای رقابتی و تولید داخلی ضربه می زند، بیان داشت: تاکنون تنها بخش کمی از عایدی ارز ترجیحی به مردم می رسید و هم تولیدکننده و هم مصرف کننده متضرر می شدند.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین از ادامه روند پرداخت یارانه نقدی در صورت عدم امکان اجرایی شدن کالابرگ الکترونیک از ماه های آینده خبر داد.

صالح آبادی تصریح کرد: التهاب در بازار غیر رسمی ارز که ناشی از آثار روانی است، حتما کاهش خواهد یافت و با اصلاح ارز ۴۲۰۰، دسترسی به ارز افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: ذخایر اسکناس بانک مرکزی، به بیشترین اندازه در تاریخ رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =