بازار کریپتو در معاملات ابتدایی دیروز تحرکات چندانی از خود نشان نداد و ثابت کرد در انتظار اعلام نرخ تورم آمریکا در ماه آوریل است تا ریسک‌پذیر یا ریسک‌گریز بودن خود را اثبات کند.

بازار کریپتو در انتظار اعلام نرخ تورم آوریل

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از فایننشال پست، قیمت بیت کوین روز گذشته به پایین ترین سطح در سال جاری میلادی رسید.

واکنش بیت کوین به سخنرانی ماه گذشته رییس فدرال رزرو، حرکت در سراشیبی قیمت بود. افزایش نرخ بهره در آمریکا از ۰.۵ به ۱ که حکایت از تصمیم قاطع فدرال رزرو برای مقابله با افزایش تورم داشت، موجب شد که قیمت بیت کوین به سرعت به ۳۶ هزار دلار کاهش یابد.

با انتشار تصمیم سایر کشورها مانند انگلیس برای افزایش نرخ بهره، قیمت ماهانه بیت کوین در مسیر نزولی تثبیت شد به گونه ای که تنها در روز ۹ می (۱۹ اردیبهشت)، کاهش ۱۲.۵ درصدی را تجربه کرد.

این مسیر ادامه یافت تا آنجا که قیمت پیشتاز بازار کریپتو در ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) در همان محدوده سال گذشته در مقطع زمانی مشابه قرار گرفت و تقریبا بیش از ۷ هفته، سطح قیمتی معاملات به صورت نسبی ثابت ماند.

می ۲۰۲۱، نرخ تورم در آمریکا ۵ درصد اعلام شده بود، اما با شیوع سویه دلتا، پیش بینی ها خبر از افزایش نرخ تورم می داد که موجب شد پس از آن، بار دیگر بازار کریپتو مورد توجه قرار گیرد و بتواند سطح قیمتی قبلی را پس بگیرد.

اما روز گذشته بازار با ورود دوباره به کانال ۳۰ هزار دلار نشان داد از حمایت قوی در این سطح برخوردار است. در ساعات پایانی معاملات، بار دیگر با ریزش حدود ۸ درصدی به قیمت ۲۹ هزار و ۶۰۰ دلار رسید.

گرچه بازارهای مالی همیشه از منطق ریاضی پیروی نمی کنند اما بیت کوین از زمان تولد تاکنون، بارها دوران فراز و نشیب را پشت سر گذاشته است.

آوریل ۲۰۲۱؛ قیمت بیت کوین از ۶۴ هزار و ۷۰۰ دلار به کمتر از ۳۰ هزار دلار رسید اما باز هم حرکت خود را رو به بالا آغاز کرد.

قطعا معاملات بیت کوین نیز بار دیگر در انتظار اعلان نرخ تورم آمریکا در ماه آوریل تا ساعات ۱۷ روز ۱۱ می (روز گذشته) مانده است تا ریسک پذیر یا ریسک گریز بودن خود را محک بزند. روز گذشته وزارت کارآمریکا، نرخ تورم آوریل را ۸.۳ درصد اعلام کرد که بالاترین سطح ۴۰ سال گذشته براورد شده است.

پس از آن، قیمت بیت کوین، ریزش ۸ درصدی را تجربه کرد و بار دیگر بازار کریپتو تایید کرد که حتی خبر افزایش نرخ بهره می تواند موجب افزایش تمایل سرمایه گذاران برای خروج سریع تر از این بازار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =