با تصمیم شب گذشته ستاد تنظیم بازار، اولین یارانه جدید واریزی برای خانوارهای ایرانی مربوط به اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مبلغ هر نفر ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان، قابل برداشت شد.

اولین یارانه جدید قابل برداشت شد

به گزارش کارآفرین نیوز، ستاد تنظیم بازار در جلسه دیشب به ریاست معاون اول رئیس جمهور، تصویب کرد که رقم واریزی یارانه ها به مردم برای ماه اول آزاد و سقف قیمت های چهار کالای اساسی با زنجیره مرتبط، با پیشنهاد سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار ، توسط اتحادیه ها و اصناف از امروز اعلام شود.

در این جلسه که با محوریت "مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها" برگزار شد، در خصوص تغییر قیمت های اقلام مرتبط با اصلاح قیمت های ۴ قلم کالای اساسی که در طرح توزیع عادلانه یارانه ها متناسب سازی می شوند، بحث و تصمیم گیری شد.

همچنین در این جلسه تاکید شد تا با همکاری و هماهنگی نهادهای نظارتی و بازرسی اعم از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و با کمک سازمان تعزیرات به صورت وسیع و در سرتاسر کشور نظارت و کنترل بر وضعیت بازار و قیمت ها در فروشگاه های زنجیره ای و محلات تشدید شود.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، اقتصاد، روسای سازمان برنامه و بودجه و صدا و سیما، سخنگوی دولت و همچنین استاندار تهران نیز حضور داشتند، اعضای ستاد تنظیم بازار تصریح کردند که پس از اعلام و تأیید گزارش گرانفروشی و تخلف از چرخه تولید تا توزیع و فروش با متخلفان با اشد مجازات برخورد و چنانچه متخلف در زمره مدیران مراکز دولتی بود به سرعت توسط مقام مافوق عزل شود.

در این جلسه گزارشی از چگونگی تعیین دهک های درآمدی و نحوه اختصاص یارانه ها به این دهک ها ارائه، و مقرر شد ضمن رسیدگی سریع به اعتراضات با همکاری سازمان هدفمند سازی یارانه ها برنامه ریزی لازم برای ثبت نام متقاضیان جدید نیز آغاز شده و چنانچه اعتراض کننده و یا فرد جدید مشمول قرار گرفت، یارانه اعلامی از اولین روز آغاز طرح اصلاحی به وی تعلق گیرد.

در ادامه همچنین مقرر شد نظارت کاملی بر چگونگی توزیع آرد در سطح نانوایی ها و نحوه مصرف آرد نانوایی های سراسر کشور به منظور جلوگیری از فروش آرد خارج از شبکه اعمال شود.

در جلسه دیشب، همچنین وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مشترک وزارت صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری در خصوص چگونگی بازرسی ها و تقسیم کار در این زمینه ارائه کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.