امروزه با افزایش تعداد حملات سایبری، شانس سرقت رمزارز نیز افزایش یافته و گزارش‌ها حاکی از آن است که تقریباً ۳.۷ میلیون سکه رمزنگاری تا به امروز از بین رفته است. اما روش‌های مختلفی نیز برای محافظت از ارزهای رمزپایه‌ وجود دارد.

چگونه از سرمایه‌گذاری رمزارزهای خود محافظت کنیم؟

به گزارش کارآفرین نیوز، هنگامی که در رمز ارز سرمایه گذاری می کنید، در درجه اول مهم است که سرمایه گذاری خود را ایمن کنید.

در اینجا موثرترین روش هایی که برای ذخیره دارایی های رمزنگاری شده مورد استفاده قرار می گیرد، آورده شده است.

ذخیره ارز دیجیتال در یک کیف پول

برای ذخیره سازی رمز ارزها، کیف پول‌ها متولی هستند. دارایی رمز ارز شما توسط اشخاص ثالث از طریق آنلاین و آفلاین یا هر دو روش ایمن نگهداری می شود.

به طور کلی، زمانی که از طریق پلتفرم‌های معاملاتی P۲P یا موارد دیگر رمز ارز خریداری می‌کنید، این دارایی‌ها تحت کنترل اپلیکیشن، پلتفرم یا کارگزاران سهام در کیف پول شما نگهداری می‌شوند و اگر خودتان می خواهید آن را ذخیره کنید، می توانید دارایی ها را به کیف پول های سرد یا گرم منتقل کنید.

رمزارز

استفاده از کیف پول دیجیتال برای محافظت از سرمایه گذاری دارای مزایایی است:

کاربر مجبور نیست تلاش یا زمان زیادی را صرف کند

بدون رویه‌های سنگین، دسترسی و تجارت دارایی های خود آسان‌تر است، زیرا آنها در حساب شخصی شما به طور ایمن نگهداری می شوند.

این دارایی ها تا زمانی که به حساب خود دسترسی داشته باشید از بین نمی رود.

ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول سرد

کیف پول‌های سرد که همان کیف پول آفلاین نامیده می‌شود، برای حفظ سرمایه گذاری در رمز ارزها امن‌ترین وسیله در نظر گرفته می شود.

گزینه های متعددی برای ذخیره سازی سرد رمز ارزها وجود دارد که کیف پول سخت افزاری جزء محبوب ترین آن ها است. شاید بپرسید که این کیف پول‌های سخت افزاری چیست؟

این دستگاه‌ها می‌توانند برای ذخیره سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری شده به دسکتاپ شما اتصال پیدا کنند. این امن‌ترین روش برای حفظ رمز ارز ها است زیرا آنها به صورت آفلاین وجوه شما را نگهداری می‌کنند.

سرقت رمزارز

نحوه عملکرد کیف پول‌های سخت افزاری سرد

همه کیف‌پول‌های سخت‌افزاری برای ذخیره یک نوع رمز ارز ساخته نشده‌اند، کیف پول های خاصی برای هر دارایی وجود دارد. برخی ساخته شده اند تا دارایی های کوچکتر را ذخیره کنند، در حالی که برخی می توانند ۱۰۰۰ کریپتو را اداره کنند.

می توانید با اتصال سخت افزار به سیستم خود، رمز ارز را از آدرس های مختلف نیز انتقال دهید. هر کیف پول سخت افزاری یک عبارت بازیابی منحصر به فرد دارد که هیچ کس نباید آن را به اشتراک بگذارد.

این به این دلیل است که با دسترسی به مرحله بازیابی، آنها می توانند به رمز ارز شما دسترسی داشته باشند، شما را قفل کنند یا حتی دارایی های شما را سرقت کنند.

ذخیره ارز دیجیتال در یک کیف پول داغ

کیف پول‌ های داغ از نوع آنلاین هستند، با وجود اینکه کیف پول‌های سرد ایمن تر از کیف پول‌های داغ است، بزرگترین نقطه ضعف کیف پول های آفلاین دردسر یا زحمت آنهاست.

کسانی که کیف پول‌های آفلاین را به اندازه کافی کارآمد نمی‌دانند، می‌توانند به کیف پول‌های داغ یا آنلاین روی بیاورند.

در اینجا ذخیره دارایی‌های رمزنگاری شما به صورت آنلاین می‌باشد و با توجه به اینکه در تمام مدت آنلاین باقی می‌مانید، تجارت آسان است.

این نرم افزار به راحتی به عنوان برنامه های قابل نصب بر روی دسکتاپ در دسترس است. اگر با اپلیکیشن راحت نیستید، می توانید به سراغ کیف پول های داغ مبتنی بر وب بروید.

مزایایی که در هنگام استفاده از کیف پول داغ باید به آن توجه کرد:

تقریباً هر بار به صورت رایگان در دسترس است.

مالک بر دارایی ها کنترل دارد.

معاملات سریع و کاربر پسند است.

رمزارز

ذخیره ارز دیجیتال در یک کیف پول فیزیکی

گونه ای دیگر از کیف پول سرد، کیف پول فیزیکی است که در آن شما یک پرینت از کلیدهای خصوصی و کدهای QR دارید. معمولاً این ها به عنوان کیف پول کاغذی شناخته می شوند و کاملاً رایگان هستند و با هزینه تقریباً صفر حداکثر امنیت را ارائه می دهند.

محبوب‌ترین روش‌های محافظت از ارزهای دیجیتال

اگر می‌خواهید معاملات مکرر انجام دهید، دارایی‌های انبوه خود را در یک کیف پول سرد ذخیره کنید و برای معاملات روزانه خود از کیف پول کوچک‌تر یا گرم استفاده کنید.

هرگز عبارت بازیابی یا کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید و آن ها را در رایانه خود ذخیره نکنید.

عبارات بازیابی کیف پول خود را یادداشت کنید، می توانید این موارد را به صورت فیزیکی یادداشت کنید یا از ابزارهای ذخیره رمز استفاده کنید.

اگر در بازار رمز ارزها فعال هستید، ذخیره دارایی‌های رمزنگاری شده به صورت ایمن یک مؤلفه مهم است. به محض کسب رمز ارزها آنها را به کیف پول منتقل کنید، عبارت بازیابی را یادداشت و آن را در مکانی امن نگهداری یا ذخیره کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =