وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: سقف افزایش اجاره بهاء مسکن در شهر تهران ۲۵ درصد و در سایر کلانشهرها ۲۰ درصد تعیین شد.

سقف افزایش اجاره مسکن در سال ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق گزارش معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، محدودیت افزایش سقف اجاره بهاء مسکن در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ (در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی اصناف) تاثیر قابل ملاحظه ای در جلوگیری از افزایش بی رویه رقم تمدید قراردادهای اجاره داشته است.

به همین منظور، امسال نیز موضوع تعیین سقف افزایش اجاره بها برای قراردادهای تمدیدی سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت و پیشنهاد اولیه آن از سوی این وزارتخانه به دولت ارائه شد.

پیرو آن، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ۲۱ اردیبهشت ماه در خصوص تعیین سقف افزایش اجاره بها گفت: ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ودیعه مسکن در سراسر کشور اختصاص داده شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق مصوبه تعیین سقف افزایش اجاره بهاء در سال ۱۴۰۱، نرخ اجاره مسکن در تهران برای قراردادهای جدید ۲۵ درصد خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین، نرخ افزایش اجاره بهاء در سایر کلانشهرها ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد تعیین شده است.

قاسمی با بیان اینکه با متخلفان این مصوبه برخورد تعزیراتی خواهد شد، ابراز کرد: مبنای افزایش تصویب شده برای مالکان و مستاجران بر اساس نرخ اجاره سال قبل است.

گفتنی است، در سال ۱۴۰۰ نیز حداکثر افزایش قیمت اجاره بها در شهر تهران ۲۵ درصد و در سایر کلانشهرها ۲۰ درصد و در سایر شهرها تا سقف ۱۵ درصد اعلام شده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =