مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در تامین و عرضه کالاهای اساسی مشکلی نداریم و کارخانجات مدام در حال ارسال بار به شبکه‌های توزیع هستند.

تولید ویژه کارخانجات داخلی با حداکثر ظرفیت

به گزارش کارآفرین نیوز، مسعود امراللهی با اشاره به حضور رئیس جمهور در یکی از مراکز اصلی مرغ و گوشت جنوب تهران بیان کرد: هیچگونه کمبود و مشکلی در بحث تامین کالاهای اساسی نداریم و بلافاصله از ساعت اولیه شروع طرح بازرسان ما در مراکز تولیدی مستقر شدند.

وی افزود: از ساعت ۵ صبح روز قبل نیز کارخانجات تولیدی از قبیل کارخانجات روغن خوراکی تولید خود را آغاز کردند و با اصلاح و متناسب‌سازی قیمت‌های جدید روزانه کالاهای خود را روانه بازار کردند.

برخورد با محتکران

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی گفت: مشکل خاصی در خصوص بحث نظارت‌ها نداریم، بر این اساس حدود ۴۰ درصد نیز از لحاظ نیروهای مردمی و هم از لحاظ استقرار بازرسان نظارت‌ها افزاش یافته است.

امراللهی اضافه کرد: در روزهای گذشته همکاران ما تلاش مضاعفی داشتند و با افرادی که کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار می‌کردند، برخورد داشته و کشفیات بسیار خوبی نیز داشته‌اند. شب گذشته در یکی از استان‌های شمالی حدود یک‌هزار و ۸۰۰ تن روغن خوراکی کشف شد.

وی گفت: مشکلی در عرضه کالاهای اساسی نداریم و کارخانجات مدام در حال ارسال بار به شبکه‌های توزیع هستند.

بازار

محدودیت خرید کالا نداریم

محمدصادق مفتح، معاون وزیر صنعت با بیان اینکه اوضاع بازار به سمت آرامش است و تولید به اندازه کافی انجام می‌شود، تصریح کرد: از روز شنبه تشدید بازرسی‌ها، بازدیدها، میزان بازرسی و نظارت بر بازار به صورت فوق‌العاده انجام شد و این موضوع کماکان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تولید روغن بسیار مطمئن است و توزیع آن انجام می‌شود، بیان کرد: تمام تعطیلات کارخانه‌ها لغو شده و همه به طور ویژه و با حداکثر ظرفیت در حال تولید هستند.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد: به حد کافی مواداولیه وجود دارد و تولید حداکثری تا زمانی که این هیجان از بازار تخلیه شود ادامه خواهد داشت.

شیر

تقویت سامانه ۱۲۴

وی گفت: بحث پایش از سر منشاء که تولید است تا حملی که توسط شرکت‌های حمل و نقل و نظام‌های توزیع شرکت‌های پخش انجام می‌دهند، رصد می‌شود.

مفتح بیان کرد: هم‌اکنون هیچ دغدغه ای در تامین روغن نباتی نداریم.

وی با اشاره به رسیدگی و تسهیل به شکایات و جمع آوری آن ها گفت: برای جوابگویی سریع‌تر به شکایات زیرساخت‌های نرم افزاری سامانه ۱۲۴ تقویت شده و موجب شده تخلفات احتمالی به سرعت رسیدگی و با متخلف برخورد شود.

معاون وزیر صنعت بیان کرد: به هیچ عنوان محدودیتی برای خرید قائل نشده‌ایم و هر مقدار که افراد نیاز داشته باشند در اختیار قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =