یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تاثیر اقدامات حمایتی سازمان بورس در صعود بازار سرمایه گفت: مهم‌ترین حمایت انجام شده از بازار، طرح تعیین سقف قیمت گاز بود که این اتفاق می‌تواند اطمینان خاطری را در میان سرمایه‌گذاران این بازار در برابر تهدیدات رشد قیمت حامل‌های انرژی ایجاد کند.

گام‌های مثبتی که بورس را صعودی کرد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه، روند معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت را مورد ارزیابی قرار داد و در این مورد، گفت: بازار سهام در چند روز اخیر معاملات روان و با ثباتی را طی کرد و ارزش معاملات نسبتا بالا، اطمینان از حرکت‌های متعادل را بیشتر و ریسک بازار را کمتر از گذشته کرده است.

وی ادامه داد: برخی اخبار مهم در هفته جاری از جمله تردید درباره حذف یارانه ارز ترجیحی اقلام خوراکی یا نوسانات قیمت جهانی نفت سبب ایجاد نوسان در معاملات بازار شد، اما روند کلی معاملات بازار با ثبات و صعودی بود.

میرزایی گفت: در مجموع در کنار ثبات نسبی نرخ‌های جهانی و چشم‌انداز تورمی اقتصاد و ارز، تصمیمات حمایتی سازمان و نیز مسئولان اقتصادی باعث تثبیت پایه‌های اعتماد دوباره به بازار شد که تحت تاثیر چنین اتفاقی، نوسانات طبیعی بازار می تواند ادامه‌دار باشد.

بازار سرمایه

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: در گام فعلی شکست محدوده مهم مقاومتی شاخص بورس در محدوده یک میلیون و ۵۸۰ هزار واحد محتمل بود و در صورت مبنا قرار دادن وضعیت فعلی نرخ‌های بهره، دلار و نفت احتمال صعود شاخص بورس وجود دارد، اما شکست منطقی بالاترین سقف شاخص نیازمند محرک‌های قوی‌تر است.

وی با بیان اینکه اقدامات درست و موثر سازمان بورس در چند وقت گذشته در صعود دوباره شاخص بورس بی‌تاثیر نبوده است، گفت: مهم ترین حمایت انجام شده از بازار، طرح تعیین سقف قیمت گاز بود که این اتفاق می‌تواند به تنهایی اطمینان خاطری را در بورس و سرمایه گذاران این بازار در برابر تهدیدات رشد قیمت حامل‌های انرژی ایجاد کند و سبب جهش سود آوری شرکت‌ها شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =