پس از واریز یارانه‌های جدید ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب ۷۲ میلیون نفر، بزودی کار ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه، منصرفین دوره‌های قبل، جاماندگان و تمامی افرادی که به نوعی متقاضی دریافت یارانه هستند، آغاز خواهد شد.

فاز جدید اقدام یارانه‌ای دولت؛ بزودی

به گزارش کارآفرین نیوز، پنج شنبه هفته گذشته ۲۲ اردیبهشت ماه، نخستین یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به ازاء هر نفر قابل برداشت شد و از این طریق فاز جدید اصلاح نظام یارانه ها رسما توسط دولت سیزدهم کلید خورد.

دولت در این مرحله با برنامه ریزی برای یکپارچه سازی پرداخت یارانه ها در کشور و حذف یارانه های معیشتی و نقدی سابق، مبالغ جدیدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، صد و سی و پنجمین و صد و سی و ششمین مرحله از پرداخت یارانه ها با ارقام جدید به حساب ۷۲ میلیون نفر واریز شد و طبق برنامه اعلامی دولت و دهک بندی های جدید صورت گرفته، دولت دهک دهم درآمدی که ثروتمندترین افراد را شامل می شود، از دریافت یارانه حذف کرده است.

راه‌اندازی سایت جدید ثبت‌نام

البته برخی گروه ها نیز می گویند در دهک بندی های آنها اشتباه صورت گرفته و به این منظور وزارت کار از طریق سایت حمایت به دنبال بررسی درخواست دوباره حذف شدگان از یارانه مرحله جدید است. تا روزهای گذشته بیش از ۲ میلیون مراجعه به سامانه حمایت صورت گرفته بود.

طبق اعلام مسئولان دولتی، تا ۵ میلیون نفر دیگر شامل ثبت نام های جدید، جاماندگان، منصرفین دوره های قبل و حذف شدگان از دهک بندی ها نیز مشمول دریافت یارانه خواهند شد و به لیست ۷۲ میلیون نفری امکان اضافه شدن را دارند.

قرار است بزودی و طی روزهای آینده از طریق سازمان هدفمندسازی یارانه ها، سایتی به منظور ثبت نام از گروه های متقاضی جدید دریافت یارانه راه اندازی شود که تمامی متقاضیان می توانند از طریق این سایت درخواست دریافت یارانه خود را به ثبت برسانند.

مشمولان جدید معوقه می‌گیرند

دولت اعلام کرده در صورتی که ثبت نام شده های جدید مشمول دریافت یارانه شناخته شوند، واریزی های انجام شده فعلی نیز به عنوان معوقه به حساب آنها پرداخت خواهد شد.

به نظر می رسد مرحله جدید اقدام یارانه ای دولت، راه اندازی سایت ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه باشد که بزودی فعال و اعلام خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =