مدیر عامل توانیر از برنامه این شرکت برای صادرات برق به کشور عمان خبر داد و افزود:‌ افزایش صادرات به عراق و افغانستان نیز در دست مطالعه است .

برنامه ایران برای صادرات برق به ۳ کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدحسن متولی زاده درباره احتمال بروز خاموشی در زمان پیک مصرف تابستان سال جاری اظهار داشت: مفهوم فنی خاموشی این است که بدون هدف و بصورت پراکنده اعمال شود اما آنچه که برنامه‌ریزی شده و بار با هماهنگی مشترک جابجا می‌شود، خاموشی نیست و برنامه‌ریزی لازم برای عدم بروز قطعی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ما با تمام کشورهایی که مرز خاکی داریم، ارتباط الکتریکی برقرار کرده‌ایم و با کشورهایی هم که مرز آبی داریم مذاکرات انجام شده است،  گفت: این کشورها نیازهایی دارند که علاقمند به واردات از ایران هستند.

مدیر عامل شرکت توانیر با بیان اینکه زمستان سال گذشته در حد ۱.۵ درصد خاموشی داشتیم که برای چند ساعت محدود اعمال شد، ‌ ادامه داد: به دلیل اختلاف زیاد مصرف برق در فصول سرد و گرم سال هیچ‌گاه  زمستان محدودیتی در تامین برق وجود نداشته و نخواهد داشت، خاموشی سال گذشته به دلیل مشکل سوخت بود که محدودیت اعمال شد و بعد از آن فرصت هماهنگی داشتیم و مشکل برطرف شد.  

متولی‌زاده با اشاره به صادرات برق به عمان بیان داشت: طرح‌های فنی در دست اقدام است طبعا برای عبور برق باید از کابل دریایی استفاده شود، مطالعات و مذاکرات در این زمینه از سوی مشاوران در دست اقدام است و اینکه تبادل و یا صرفا صادرات صورت گیرد، در محاسبات و مطالعات مشاور تعیین می‌شود.

وی افزایش صادرات به عراق و افغانستان را نیز در دست مذاکره و مطالعه اعلام کرد.

مدیرعامل توانیر همچنین درمورد افزایش تولید برق از نیروگاه‌های اتمی گفت: تولید برق از این نیروگاه‌ها جزء سیاست‌های سازمان انرژی اتمی است، اما در هر حال وزارت نیرو از تنوع سبد انرژی از هر نوع تجدیدپذیر تا اتمی استقبال می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =