سرپرست پلیس فتا استان لرستان درباره احتمال ارسال لینک‌های جعلی ثبت یارانه به شهروندان در قالب طرح اصلاح نظام یارانه‌ها هشدار داد.

مراقب لینک‌های جعلی ثبت یارانه باشید

به گزارش کارآفرین نیوز، سرهنگ گودرز امیری با هشدار نسبت به لینک های جعلی ثبت یارانه، گفت: احتمال سوء استفاده کلاهبرداران سایبری جهت سرقت اطلاعات کاربران با ارسال لینک های جعلی با عنوان طرح هدفمندی در روزهای آینده وجود دارد.

سرپرست پلیس فتا استان لرستان گفت: با توجه به طرح واریز یارانه معیشتی دولت به دهک های مختلف مالی کشور و عدم واریز یارانه برای برخی از دهک های اعلامی این احتمال وجود دارد تا در روز های آینده شاهد استفاده جملاتی همچون ثبت نام یارانه، ویرایش اطلاعات یارانه بگیران، جاماندگان یارانه معیشتی و... و. توسط افراد سودجو و کلاهبردار باشیم.

وی افزود: ارسال پیامک های جعلی، ارائه لینک های ثبت نام، هدایت به درگاه های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن های مختلف توسط مجرمان سایبری دور از ذهن نخواهد بود.

سرپرست پلیس فتا استان لرستان ادامه داد: پیگیری اخبار از رسانه های جمعی و معتبر و عدم توجه به اخبار و شایعات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می تواند امنیت کاربران در این فضا را افزایش دهد و هموطنان گرامی باید در هنگام مواجهه با این موارد نهایت دقت و هوشیاری را داشته باشند.

سرهنگ امیری گفت: هموطنان گرامی می بایست اخبار و اطلاعات مربوط به واریز هرگونه یارانه معیشتی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها را از طریق رسانه های ملی و رسمی کشور پیگیری نموده و تحت تاثیر اخبار منتشر شده در فضای مجازی و سایت های غیر معتبر قرار نگیرند، لازم به ذکر است هموطنان عزیزی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص یافته دارند می توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت اعتراض کنند.

سرپرست پلیس فتا استان لرستان از شهروندان محترم در خواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را ازطریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت گزارشات مردمی یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به کارشناسان پلیس فتا اطلاع رسانی نماید

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =