وزیر اقتصاد بر لزوم ظرفیت‌سازی برای عرضه محصولات خودروسازان در بورس کالا به منظور از بین رفتن رانت تاکید کرد و گفت: ابزارهای بورس کالا در حوزه مسکن، خودرو و کشاورزی کاربردی است.

توسعه ابزارهای بورس کالا در ۳ حوزه کلیدی

به گزارش کارآفرین نیوز، سیداحسان خاندوزی با تاکید بر اینکه عرضه خودرو در بورس کالا باعث حذف رانت از این بخش می شود، گفت: خودروسازان باید از این بستر برای عرضه محصولاتشان جهت از بین رفتن رانت استفاده کنند.

وزیر اقتصاد با تاکید بر مطرح بودن بورس مسکن طی سال های متمادی، اظهارداشت: به تازگی سندی را در وزارت اقتصاد ابلاغ کردیم که در آن به برنامه عملیاتی فروش املاک مازاد اشاره شده است.

خاندوزی به شرایط مناسب کالاهای کشاورزی در بورس کالا از اواسط سال ۹۰ اشاره کرد و افزود: این شرایط مناسب به دلیل تغییر سیاست ها و تحریم ها کمرنگ شد.

وزیر اقتصاد بهترین ابزار در حوزه کشاورزی را تکیه بر ظرفیت های بورس کالا دانست و بیان داشت: بورس کالا با ابزارهای در اختیار خود، سرعت تسویه، امنیت و کیفت را تضمین خواهد کرد.

وی با اشاره به وجود ابزار دیگری در بورس کالا، گفت: گواهی سپرده، مشکلات و تردیدهایی در زمینه مالیات دارد که باعث کم رونق شدن آن شده و با قید فوریت باید تکلیف مالیات آن مشخص و انجام شود.

خاندوزی افزود: از سویی، رینگ صادراتی به قدر کفایت فعال نیست و باید در این زمینه هم اقداماتی انجام شود. مسله شناخت نیاز داخل از طریق رینگ داخلی هم نیاز به تامل دارد.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۱ بحث معافیت مالیاتی گواهی سپرده کالایی تاکید شده، اما هنوز ابلاغ نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =