دولت چین در راستای ایجاد اطمینان از تقویت ذخایر منابع انرژی، افزایش استخراج و تولید زغال سنگ را در دستور کار قرار داد.

چین برای تولید بیشتر زغال سنگ دست به کار شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی ان بی سی، در پی تداوم جنگ روسیه و اوکراین و تحریم های بین المللی علیه منابع انرژی روسیه، جهان با چالش تامین منابع انرژی حداقل در کوتاه مدت و میان مدت روبه رو است.

تمام کشورها برای تقویت ذخایر منابع انرژی خود، راهکارها و تدابیر مختلف را به کار گرفته اند تا از آسیب های آتی در امان بمانند.

میزان بازدهی زغال سنگ چین در آوریل ۲۰۲۲ حدود ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است. این کشور در راستای تامین امنیت منابع انرژی در کشورش، تصمیم به افزایش فعالیت در این زمینه گرفته است.

اداره آمار دولتی چین اعلام کرد این کشور در ماه گذشته، ۳۶۲.۸ میلیون تن زغال سنگ از معادن این کشور استخراج کرده که روزانه حدود ۱۲.۰۹ تن برآورد شده است.

چین؛ بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ در جهان محسوب می شود. در ماه مارس، تولید روزانه ۱۲.۷۷ میلیون تن رکورد زد که در مقایسه با تولید ۱۰.۷۴ میلیون تن در سال گذشته، افزایش چشمگیری نشان می دهد.

زغال سنگ

همچنین اداراه آمار دولتی در گزارش خود اعلام کرده است: از ژانویه تا آوریل، حدود ۱.۴۵ میلیارد تن تولید زغال سنگ به ثبت رسیده که نشان دهنده افزایش ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ است.

چین تصمیم دارد سقف بازدهی روزانه تولید زغال سنگ را بردارد که تا کنون ۱۲.۶ میلیون تن بوده است. هدف دولت، اطمینان از دراختیار داشتن ذخایر کافی منابع انرژی اعلام شده است.

دولت همچنین به مناطق و استان هایی که وابستگی بیشتری به واردات زغال سنگ دارند دستور اکید داده که قراردادهای بلندمدت (حداقل یکساله) با تولیدکنندگان داخلی زغال سنگ منعقد کنند تا امنیت زنجیره تامین انرژی موردنیاز خود را تضمین کنند.

بانک مرکزی چین اعلام کرد برای حمایت از افزایش بازدهی، ۱۰۰ میلیارد دلار دیگر (۱۴.۷ میلیارد دلار) تسهیلات به بخش تولید زغال سنگ اختصاص یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =