متقاضیان خرید خودرو از فردا، ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت یک هفته می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اقدام به ثبت‌نام کنند.

آغاز ثبت‌نام متقاضیان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از فردا

به گزارش کارآفرین نیوز، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از روز گذشته (۲۵ اردیبهشت ماه) بر اساس اجرای بند ۵ از دستورات ابلاغی رئیس جمهوری درباره چگونگی عرضه خودرو برای ایجاد شفافیت و ارتقای رضایتمندی مردم آغاز به کار کرده و متقاضیان از فردا (۲۷ اردیبهشت ماه) از امکان ثبت نام در این سامانه برخوردارند.

گفتنی است، متقاضیان به مدت یک هفته فرصت دارند با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به نشانی sale.iranecar.com اقدام به ثبت نام کنند.

عبدالله توکلی لاریجانی مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص با بیان اینکه بخشنامه های مختلف فروش خودرو شرکت های خودروسازی در این سامانه قرار می گیرند، تصریح کرد: برای اینکه تقدم و تأخری وجود نداشته باشد و متقاضیان با خیال راحت و بدون عجله ثبت نام کنند، در این سامانه تا یک هفته فرصت ثبت نام داده شده و پس ‌از این فرصت در صورتی که میزان تقاضا بیشتر از ظرفیت اعلام‌ شده باشد، وارد فرآیند قرعه کشی (تحت نظارت سازمان حمایت) می شویم.

توکلی لاریجانی اظهار کرد: در این سامانه به نفع مشتریان و برای افزایش رضایتمندی آنان، موضوع عرضه چند برابری خودرو نسبت به دفعات قبل به صورت شفاف در نظر گرفته ‌شده است.

وی گفت: اکنون ۸۰ درصد تولیدات دو خودروساز بزرگ کشور به صورت عبور مستقیم است، یعنی خودروهای تولیدی آنها قابلیت عرضه به بازار را دارند و مشمول خودروی کف پارکینگ (ناقص) نیستند. افزایش عرضه در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با تمهیدات انجام شده میسر خواهد بود و میزان عرضه در همین عرضه ای که این هفته انجام می شود نزدیک به ۱۰ برابر دوره های قبلی عرضه هر خودروساز است.

لازم به ذکر است، تمامی خودروسازان کشور (بخش های دولتی و خصوصی) از این امکان برخوردارند که به صورت شفاف در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، همه محصولات خود را به مشتریان و متقاضیان خرید خودرو عرضه کنند.

همچنین، هیچگونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از سامانه مذکور وجود نخواهد داشت و اینگونه از تضییع حقوق مردم و امکان سوء استفاده سوداگران بازار خودرو، جلوگیری به عمل خواهد آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =