وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: پیشنهاد وزارتخانه مبنی بر افزایش وام ودیعه شهر تهران به ۱۰۰ میلیون تومان و افزایش سقف وام خرید مسکن به ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان در جلسه ۲۷ اردیبهشت‌ماه شورای عالی مسکن مطرح خواهد شد.

پیشنهاد وام ۷۰۰ میلیونی مسکن در تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ۲۶ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت بازار مسکن اظهار کرد: بازار مسکن ملتهب است و در ستاد تنظیم بازار جلساتی برای آن در نظر گرفته شده و وزارت راه و شهرسازی بسته‌ای هم در این خصوص به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه مسکن گفت: فردا، ۲۷ اردیبهشت ماه رقم جدید وام ودیعه مسکن در شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهوری به تصویب می‌رسد. پیشنهاد وزارتخانه افزایش این وام در تهران به ۱۰۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی با شورای پول و اعتبار در خصوص نرخ سود وام ودیعه مسکن مخالف است، تصریح کرد: نباید سقف قرارداد اجاره مسکن در تهران از ۲۵ درصد بیشتر شود. قرار است فردا در جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهوری موضوع انتقال سامانه اتحادیه مشاوران املاک به سامانه وزارت راه و شهرسازی مطرح و تصویب شود.

در این صورت می‌توانیم از رقم قرارداد اجاره سالانه هر واحد مطلع شویم و اجازه ندهیم موجری از سقف تعیین شده مبلغ اجاره را افزایش دهد. همچنین، فردا در جلسه مذکور افزایش سقف وام خرید مسکن مطرح خواهد شد که پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان در تهران است.

گفتنی است، پیش از این اعلام شده بود که سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در کلانشهر تهران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۵ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳۵ میلیون تومان خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =