رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد که بسیاری از پرونده‌های تشکیل شده در دادگاه‌های مبارزه با جرایم اقتصادی، مربوط به افرادی است که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده و با مدرک‌سازی، کالا وارد نکرده‌اند یا این ارز را در بازار آزاد فروخته‌اند و همچنین اعلام کرد که خودروسازان ۱۷۰ هزار خودرو را دپو کرده‌اند.

دپوی ۱۷۰ هزار خودرو توسط خودروسازان

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ذبیح الله خداییان در یک برنامه تلویزیونی درباره اقدامات نظارتی سازمان بازرسی در اجرای طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه‌ها، ادامه داد: در سال ۱۴۰۰، چهار هزار و ۴۴۰ مورد گزارش هشداری از سوی سازمان بازرسی کل کشور به وزرا و روسای سازمان‌ها ارائه شده و برای اجرای پیشنهادات، زمان تعیین شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تشکیل ۷۹۰ پرونده کیفری و ۲ هزار و ۶۰۰ مورد پرونده تخلفاتی و انتظامی برای کارکنان و مسئولان ادارات در همین بازه زمانی، گفت: همکاران ما در سازمان بازرسی به صورت شبانه روزی در حال تلاش هستند و اگر دستگاه‌های مربوطه در موعد مقرر به این پیشنهادات عمل نکنند و سوءجریان و اقدام خلاف قانون رخ دهد، ضمانت اجرا را مطابق قانون مورد توجه قرار می‌دهیم.

دپوی ۱۷۰ هزار خودرو

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با دپوی خودروهای ناقص در پارکینگ‌های ایران خودرو و سایپا گفت: بر اساس پیگیری‌های سازمان بازرسی مشخص شد که بیش از ۱۷۰ هزار خودرو در پارکینگ‌های این دو خودروساز، دپو شده که حدود ۹۶ هزار خودرو مربوط به ایران خودرو و مابقی مربوط به سایپا بود.

وی با اشاره به ورود سازمان بازرسی به این موضوع، تاکید کرد که با اقدامات انجام شده از سوی دولت و قوه قضاییه تعداد خودروهای ناقص دو خودروساز، هرکدام به ۲۸ هزار مورد کاهش یافته است.

دپو خودرو

۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

وی همچنین در پاسخ به سئوالی راجع به مسایل مالیاتی کشور گفت: بر اساس گزارش مسئولان سازمان امور مالیاتی بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و بیش از ۲۹۴ هزار میلیارد تومان معوقه مالیاتی داریم همچنین روند رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی طولانی است.

خداییان ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها، ۲۲۴ هزار پرونده به مبلغ حدود ۹۶ هزار میلیارد تومان در هیات‌های حل اختلاف امور مالیاتی و حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان پرونده مالیاتی در دست کارشناس وجود دارد همچنین حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان دستور توقف وصول مالیاتی داده شده است.

پرونده مالیاتی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =