مدیر عامل بانک کارآفرین اعلام کرد: این بانک طی سال‌های گذشته هیچ واحد تولیدی را به دلیل بدهی تملیک نکرده و از این نظر بانک کارآفرین به عنوان یک الگو در بین بانک‌ها شناخته می‌شود.

واحد تولیدی به دلیل بدهی بانکی تملیک نمی‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر احمد بهاروندی در مصاحبه با خبرنگار واحد ارتباطات بانک با تاکید بر اینکه در طی سال های گذشته در بانک کارآفرین هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی بانکی تملیک نشده است، گفت: واحد حقوقی بانک در راستای رویه سازی وصول مطالبات، این فرآیند را پیش از این در دستور کار داشت.

مدیرعامل بانک کارآفرین همزمان با فرا رسیدن روز ارتباطات تاکید کرد: به عنوان نخستین بانک در اجرای رای وحدت رویه، در بانک کارآفرین کارخانه یا واحد تولیدی به واسطه اقدام حقوقی تعطیل نخواهد شد و این یکی از افتخارات بانک کارآفرین است.

وی در ادامه افزود: در طی سال های گذشته پیگیری مطالبات بدهکاران بزرگ در دستور کار بانک بود و پس از ابلاغ رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور و همچنین مجمع عمومی بانک در تیر ماه سال ۱۳۹۹، نیز این رویه ادامه یافت و مقرر شد تا در راستای اجرای دستور العمل های بانک مرکزی با مشتریان بانک و بدهکاران بزرگ وارد مذاکره شده و بدهی های معوق بانکی تعیین تکلیف شوند.

مدیر عامل بانک کارآفرین با اشاره به بدهکاران تعیین تکلیف شده بانک، اظهار داشت: فرآیند اجرا شده در طی سال های گذشته و پس از ابلاغ رای وحدت رویه موجب شد، در کمیته فرادستگاهی بانک مرکزی، بانک کارآفرین به عنوان الگوی سایر بانک ها در این فرآیند تعریف و شناسایی شود.

بهاروندی با اشاره به ماهیت بانک که حمایت از کارآفرینی است، خاطر نشان کرد: بیشترین همکاری برای تسویه مطالبات را با واحدهای تولیدی داشتیم تا از حیث پرداخت بدهی های بانکی هیچ واحد تولیدی و هیچ کارگری متضرر نشود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =