هوش مصنوعی یک تکنولوژی مهم و بسیار کاربردی در دنیای فناوری است و تاثیرات بسزایی در پیشرفت علم، به خصوص در علم اقتصاد و تجارت دارد.

 هوش مصنوعی در اقتصاد و تجارت الکترونیک -۱

به گزارش کارآفرین نیوز، امروزه ما اخبار و تاثیرات مربوط به هوش مصنوعی را در اطراف خود به وضوح می‌بینیم و می‌شنویم، برخی اوقات هیجان موجود اطراف هوش مصنوعی را می‌بینیم و گاه خبرهایی توجه ما را جلب می کند که در مورد چگونگی جایگزینی یا تخریب مشاغل توسط هوش مصنوعی در دنیای امروز سخن می گویند ، همچنین مشاهده می‌کنیم که گاهی اوقات در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی می‌تواند بر روی زندگی روزمره بشریت تاثیر بگذارد صحبت می‌شود.

در این گزارش، ما در مورد یک هوش مصنوعی شیطانی که می‌خواهد بشریت را نابود کند، صحبت نخواهیم کرد. ما روی هوش مصنوعی فعلی تمرکز خواهیم کرد که بیشتر مبتنی بر الگوریتم هایی است که می توانند پیش بینی ها را انجام دهند و در مورد چگونگی اقتصاد هوش مصنوعی و تأثیر آن بر دنیای اقتصاد و تجارت صحبت خواهیم کرد.

این گزارش به سه قسمت اصلی تقسیم شده است:

۱.  در تکامل فناوری، مختصر به گذشته و شباهت های آن با عصر هوش مصنوعی می پردازیم.

۲.  خواهیم گفت که چگونه یک پیش بینی با دقت بالاتر ممکن است بر استراتژی های  اقتصادی و مدل های تجاری تأثیر بگذارد.

 ۳. تعامل انسان و هوش مصنوعی، در مورد اینکه انسان چگونه می تواند AI (هوش مصنوعی) را تکمیل کند و چگونه AI می تواند مکمل تلاش های انسان باشد، صحبت خواهیم کرد.

عصر رایانه های الکترونیکی

فعالیتی که رایانه ها به بهترین وجه انجام می دهند محاسبات است، قبل از رایانه هایی که اکنون می شناسیم، اصطلاح "رایانه" برای افرادی استفاده می شد که محاسبه های واقعی را انجام می دادند، که ما اکنون آن را "کامپیوتر انسانی" می نامیم.

 هوش مصنوعی در اقتصاد و تجارت الکترونیک -۱

با پیشرفت تکنولوژی، رایانه ارزان و سریع تر شد و محاسبات برای ما از این طریق بسیار آسان تر، عکاسی مثال خوبی است در این زمینه که از نظر تاریخی، تغییر یا استفاده از جلوه های بصری بر روی عکس ها یک واکنش شیمیایی بود. با این حال، اکنون ما از الگوریتم های قابل دسترسی برای هنرمندان و عکاسان از طریق مجموعه های نرم افزاری برای اعمال ریاضیات در جلوه های عکاسی استفاده می کنیم.

این یک نمونه عالی از نحوه تفکر انسان است که وقتی هزینه یک کالا یا خدماتی کاهش می یابد، ما به این فکر خواهیم کرد که چگونه مشکلات فعلی خود را از طریق این فناوری جدید حل کنیم، هوش مصنوعی نیز همین گونه است.

عصر اینترنت

وقتی اینترنت به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت، تحرکات عظیمی در صنایع مختلف ایجاد کرد و همه اینها مربوط به کاهش هزینه در کسب و کارهای مختلف بود. به عنوان مثال، هزینه توزیع کالاها و خدمات ارزان و این امر باعث تولد صنعت تجارت الکترونیکی شد. شرکت ها سرانجام وادار به تغییر استراتژی های خود شدند که موجب پیشرفت یا در بعضی موارد عقب افتادگی شدید شرکت ها از رقبا شد.

 هوش مصنوعی در اقتصاد و تجارت الکترونیک -۱

هنگامی که هزینه یک کالا یا خدمات کاهش می یابد ما بیشتر از آن استفاده می کنیم و این را می توان برای دسترسی به اینترنت نیز مشاهده کرد، همچنین این ذهنیت بازار کار را تغییر می دهد و اکثر صنایع را به سمت آنلاین بودن خدمات منتقل می کند. در تجارت الکترونیکی، نمونه دیگری را می توان در استفاده از موتورهای جستجو مشاهده کرد این است که ما دیگر از دائره المعارف و کتب ها برای جستجوی اطلاعات استفاده نمی کنیم بلکه در مقابل از گوگل یا سایر موتورهای جستجوگر استفاده می کنیم و این حداقل تاثیری است که هوش مصنوعی بر اقتصاد و تجارت الکترونیک می گذارد، هوش مصنوعی هر روز بیشتر از روز قبل در حال پیشرفت است و جهان به سرعت در حال پذیرش این فناوری جذاب، اما تا مقداری هم ترسناک است.

در بخش دوم به تاثیرات بیشتر هوش مصنوعی بر دنیای اقتصاد و تجارت های الکترونیک خواهیم پرداخت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =