رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه‌ریزی برای ایجاد معاملات اوراق سلف مسکن و مستغلات در بورس کالا خبر داد.

ایجاد معاملات اوراق سلف مسکن در بورس کالا

به گزارش کارآفرین نیوز، مجید عشقی اظهارداشت: ایجاد زمینه انجام معاملات اوراق سلف مسکن و مستغلات، بدون نیاز به تشریفات در بورس کالا در برنامه قرار دارد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر ادامه مسیر فعلی بورس کالا، اظهارداشت: یکی از راهبردهای اصلی سازمان بورس، بحث رشد عرضه محصولات در بورس کالا و تسهیل ورود خریداران و فروشندگان است.

عشقی با اشاره اینکه به دنبال ورود دارایی‌های جدید به بازار مالی بورس کالا هستیم، گفت: بحث‌های فقهی راه اندازی اوراق سلف مسکن در مرحله پایانی قرار دارد و علاوه بر آن، توسعه معاملات مصالح ساختمانی و سلف فرآورده‌های نفتی را نیز در برنامه داریم.

حذف تشریفات از معاملات بورس کالا

وی با اشاره اینکه در بازار املاک و مستغلات، معاملاتی شفاف بدون نیاز به تشریفات را در بورس کالا اجرایی خواهیم کرد، اظهار کرد: با اجرای اصلاحات اقتصادی همچون واقعی شدن قیمت‌ها از تولید تا توزیع که در جریان است، فرصت بی‌نظیری پیش آمده تا اقتصاد کشور بیش از گذشته از بستر بورس کالا بهره ببرد.

عشقی با اشاره اینکه یکی از ابزارهای جذاب و راهگشا در مسیر توسعه بورس کالا، معاملات گواهی سپرده کالایی است، افزود: با مصوبه مجلس مبنی بر معافیت مالیات بر ارزش افزوده معاملات گواهی سپرده کالایی و عملیاتی شدن این معافیت، امسال شاهد رونق بازار گواهی سپرده کالایی، ورود کالاهای جدید و کمک به معاملات خرده فروشی در بورس کالا خواهیم بود.

وی گفت: بحث تسهیلات اعتباری به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی در بورس کالا که در قانون نیز این موضوع پیش بینی شده، امسال می‌تواند کمک بزرگی به زنجیره تامین مالی کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =