رئیس سازمان خصوصی سازی از ارزیابی مشمولان جدید دریافت سهام عدالت و تعیین تکلیف آن تا پایان خردادماه سال جاری خبر داد و گفت: با همکاری وزارت تعاون، مشمولان جدید سهام عدالت مشخص خواهند شد.

جاماندگان مشمول سهام عدالت خردادماه مشخص می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، حسین قربانزاده با اشاره به وجود ۳۰۰ شرکتی که دولت در آنها سهامدار است، گفت: بخش زیادی از این شرکت ها زیان ده بوده و امکان واگذاری را ندارند.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: در زمان واگذاری ها ابتدا باید مدیریت شرکت های دولتی به متقاضیان واگذار می شد و پس از اثبات توانمندی، مالکیت را نیز واگذار می کردند.

قربانزاده درباره جاماندگان سهام عدالت بیان داشت: طبق قانون بودجه، دولت باید به همه افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد سهام واگذار کند و همچنین افرادی که تا دهک ششم بوده و تاکنون سهام عدالت دریافت نکرده اند.

وی از تشکیل کارگروهی با وزارت کار برای تعیین تکلیف این موضوع خبر داد و گفت: ملاک تشخیص مشمول بودن و یا نبودن افراد، اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان است که از این طریق تا پایان خردادماه امسال، ارزیابی مشمولان دریافت سهام عدالت جدید مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه به دلیل ملاک قرار دادن شغل افراد در واگذاری های گذشته، برخی افراد از دهک دهم نیز سهام عدالت دریافت کردند، تصریح کرد: با این حال، برخی افراد مستحق نتوانستند از سهام عدالت بهره مند شوند.

قربانزاده ادامه داد: در زمینه بازگشایی نماد شرکت های سهام عدالت استانی نیز کارگروهی تشکیل شده که در ذیل شورای عالی بورس قرار دارد و از آن طریق، این مسئله تعیین تکلیف خواهد شد.

به گفته وی، هیات عالی واگذاری تنها مرجع فسخ و یا تمدید قرارداد شرکت های دولتی واگذار شده است. با این وجود، تلاش ما بر این است که وضعیت این شرکت ها بهبود یابد و در آخرین مرحله، فسخ قرارداد و بازپس گیری شرکت را خواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =