کارخانجات تولید شکر در برزیل به عنوان دومین تامین کننده شکر جهان، خط تولید اتانول را جایگزین خط تولید شکر کرده‌اند و نگرانی‌ها از افزایش قیمت‌ها را در بازار مواد غذایی برانگیختند.

برزیل صادرات شکر را ممنوع کرد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، کارخانه های تولید شکر در برزیل، تولید این محصول شیرین را تقریبا متوقف کرده و به سمت تولید اتانول رفته اند.

بسیاری از فعالان بازار مواد غذایی و تحلیلگران نسبت به این اقدام تولیدکنندگان برزیلی هشدار داده اند. برزیل در زمان پیک برداشت محصول، ماهانه حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکر صادر می کند که مجموع مقادیری که کنسل شده است بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن برآورد می شود.

فعالان بازار می گویند این تصمیم در پی روند فزاینده قیمت منابع انرژی پس از تداوم پاندمی و ابهام در زمان پایان جنگ روسیه و اوکراین اتخاذ شده است.

اکثر کارخانه ها در برزیل، به صورت دوگانه طراحی شده اند که در صورت لزوم، فرایند خط تولید شکر به سرعت با فرایند تولید اتانول جایگزین می شود.

شکر

یک تاجر بین المللی شکر که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با رویترز اعلام کرد: سود حاصل از جایگزینی تولید شکر با اتانول، هزینه ها و خسارات ناشی از لغو سفارشات را پوشش می دهد.

تحلیل بازار جهانی نشان می دهد که بازدهی تولید شکر کاهش یافته در حالی که تولید اتانول در این مقطع زمانی، سودده تر است زیرا تولید بیوفیول ها (سوخت های زیستی) برای کارخانجات، به صرفه تر است. فروش اتانول در ماه آوریل بیش از ۲.۶ درصد افزایش داشته است.

بهای معاملات اتانول در مدت زمان کوتاهی پرداخت می شود اما زمان بیشتری برای نقدپذیری شکر در بازارهای جهانی نیاز است. این در حالی است که کارخانجات در آغاز فصل برداشت، چک ها و مبالغ زیادی برای خرید نیشکر پرداخت می کنند و اولویت با فروش های زودنقد شونده است.

هفته گذشته، اتانول آبدار معادل قیمت شکر (۲۰ سنت در هر پوند) معامله می شد، این در حالی است که معاملات آتی شکر در بازار نیویورک کمی بیش از ۱۹ سنت به ازای هر پوند بسته شد.

​شکر برزیل

در فصل گذشته، کارخانجات از حدود ۴۵ درصد نیشکر ورودی به کارخانه، شکر تولید کردند و ۵۵ درصد باقیمانده را در خط تولید اتانول مصرف کردند. هر یک درصد آماری، حدود ۷۰۰ هزار تُن شکر محاسبه شده است.

براساس داده های سایت مرجع صنعت شکر (UNICA)، در سال ۲۰۱۹ که قیمت جهانی شکر در روند نزولی قرار داشت، میزان تولید شکر کاهش یافت و به ۳۴ درصد رسید.

این در حالی است که در سال ۲۰۰۶ به دلیل افزایش قیمت جهانی، تولید به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۴۹.۷ درصد رسید.

برزیل یکی از اصلی ترین تامین کنندگان شکر در جهان بوده و پس از آمریکا در جایگاه دوم ایستاده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =