معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه تعداد واحدهای در حال ساخت تا پایان شهریورماه امسال به دو میلیون واحد خواهد رسید، از ثبت‌نام ۵.۴ میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

ثبت‌نام ۵.۴ میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده با اعلام اینکه عملیات اجرایی ۴۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شش ماه گذشته آغاز شده است، گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن در دست اجرا است که ۵۳۶ هزار واحد آن شهری و ۱۵۸ هزار واحد نیز روستایی است. همچنین در این بخش، ۱۴۷ هزار واحد هم توسط مردم از طریق دریافت تسهیلات ساخته می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهارداشت: مجموع واحدهای در حال ساخت تا پایان تابستان امسال به دو میلیون واحد خواهد رسید. ۵۰ درصد کل هزینه تمام شده ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از طریق تسهیلات بانکی تامین می شود.

محمودزاده با اشاره به متراژ ۷۵ و ۱۰۰ متری واحدهای در دست ساخت کشور، از آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان خبر داد و افزود: مابقی سهم متقاضیان نیز در ۴ مرحله پرداخت می شود.

ساخت ۷۰ هزار مسکن مشارکتی

وی بهای زمین واحد مسکونی در شهرها را ۴۰ درصد و در کلانشهرها نیز ۶۰ درصد قیمت مسکن دانست و گفت: مالیات واحدهای مسکونی در این طرح نیز از بیش از ۴۰ میلیون تومان به یک میلیون تومان کاهش یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور به صورت مشارکتی سخن گفت و افزود: اشخاصی که زمین دارند و نیاز به تسهیلات برای ساخت واحد مسکونی دارند، می‌توانند به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

وی ادامه افزود: ۵ میلیون و ۴۱۸ هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند که تا امروز حدود ۶۵ درصد آن‌ها شرایط اولیه را دارند. ساخت واحدهای مسکونی ۱۸ تا ۲۴ ماه زمان می‌برد و کسانی که پالایش می‌شوند به پروژه‌های درحال احداث معرفی می‌شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =