سفیر اسپانیا و رئیس اتاق تعاون ایران به منظور گسترش تعاملات اقتصادی دو کشور در بخش تعاون با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، دیدار و گفتگو کردند.

پیگیری افزایش مبادلات تجاری بخش تعاون با اسپانیا

به گزارش کارآفرین نیوز، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران با آنخل لوسادا فرناندز سفیر اسپانیا در راستای رشد و گسترش تعاملات اقتصادی در بخش تعاون دیدار و گفتگو کرد.

رئیس اتاق تعاون ایران با معرفی توانمندی های بخش تعاون در ایران گفت: تعاون در کشور ایران جایگاه مهمی دارد و بخش عمده ای از محصولات توسط بخش تعاون تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حجم تعاملات تجاری میان دو کشور ایران و اسپانیا کم است و در چشم‌انداز آینده و رفع تحریم ها، خواهان گسترش روابط تجاری دو کشور هستیم.

عبدالهی گفت: افزایش مبادلات تجاری بخش تعاون در دو کشور و ارتباط نزدیک تعاونی ها در برنامه ریزی های پیش‌رو، مهمترین خواسته ما محسوب می شود.

آنخل لوسادا فرناندز سفیر کشور اسپانیا در ایران نیز، ضمن ابراز خرسندی از حضور در اتاق تعاون ایران و آشنایی با توانمندی های بخش تعاون ایران، گفت: بخش تعاون در کشور ایران جایگاه بالایی دارد و فعالیت تعاونی ها در تمام زمینه های اقتصادی قابل تحسین است.

وی ادامه داد: تمام تلاشمان را می کنیم که تعاملات تجاری دو کشور ایران و اسپانیا افزایش یابد و بخش تعاون دو کشور به هم نزدیکتر شوند.

اتاق تعاون

سفیر اسپانیا در بخش دیگری از این دیدار به سابقه تاریخی و فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت: ایران و اسپانیا در گذشته روابط گسترده و همکاری های زیادی در بخش های تجارت، فرهنگی و صنعت داشته اند اما تحریم ها، این روابط را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: از سال ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲ افزایش تدریجی روابط ایران و اسپانیا را شاهد بودیم که در زمینه هایی نظیر مواد غذایی، گردشگری، آهن و فولاد و دارو بوده است.

مجمع جهانی ICA در ۳۰ خرداد ماه در شهر سویا کشور اسپانیا برگزار می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =